Mów prawdę radzi CK.

  Z całą pewnością gdyby członkowie organizacji zwanej „organizacją Jehowy” stosowali się do tego aby mówić prawdę, całkowicie inaczej wyglądałaby sytuacja wewnątrz tej organizacji. A takie niewygodne fakty dotyczące wyjaśnień zawartych w publikacjach Towarzystwa Strażnica nauk i zmieniających się poglądów, pozostających w konflikcie z tym co mówi Pismo Święte. Następnie powody wykluczeń tzw. „odstępców” za wskazywanie tych niezgodności z Biblią nauk podawanych przez WTS czy też rezygnacji z pozostawania członkiem organizacji coraz większej ilości osób z takich samych powodów. Tylko wewnątrz nie mówi się prawdy w tej sprawie. O byłych członkach organizacji można powiedzieć wszystko co „złe”. Tylko czy aby chronić interes organizacji,  da się nie kłamać? A w przeciwieństwie do tego, słusznie się radzi w książce i tak być powinno bez względu, na to kogo to dotyczy. Cytuję


„Stale pamiętaj o dniu Jehowy” na str 116


(…) Micheasz oznajmił: „jego bogacze są pełni przemocy, jego mieszkańcy mówią fałsz, a język w ich ustach jest zwodniczy” (Micheasza  6:12). Pamiętajmy więc, że prorocy wyraźnie potępili „zwodzenie” oraz tych, którzy mieli „zwodniczy język”. Dlatego nawet chrześcijanin, który na pewno nie kłamie rozmyślnie, powinien rozważyć: Czy nie próbuję czasem „zwodzić” innych albo czy nie  mam „zwodniczego języka”? Czego Bóg wymaga ode mnie pod tym względem?


11. Z drugiej strony Bóg wyjaśnił przez proroków, jakiego dobrego postępowania od nas wymaga. W Księdze Zachariasza 8:16 czytamy:„Oto, co winniście czynić: Mówcie prawdę jeden do drugiego. Sądźcie w swych bramach zgodnie z prawdą i sądem pokoju”. Za dni Zachariasza bramy były miejscem publicznym, w którym starsi rozpatrywali sprawy sądowe (Rut 4:1; Nehemiasza 8:1). Ale Zachariasz nie twierdził, ze należy być prawdomównym tylko w takich okolicznościach. Oczywiście musimy być uczciwi podczas załatwiania rożnych rzeczy na płaszczyźnie oficjalnej, ale jesteśmy też usilnie zachęcani do mówienia prawdy jeden do drugiego” W grę wchodzą więc także rozmowy prowadzone w zaciszu domowym ze współmałżonkiem lub krewnymi, jak również codzienne rozmowy z duchowymi braćmi i siostrami — osobiste, telefoniczne czy jeszcze inne. Wszyscy mają prawo oczekiwać, że to, co mówimy, jest prawdą. Chrześcijańscy rodzice powinni wpajać dzieciom, jak ważne jest stronienie od fałszu. Dzięki temu będą one dorastać ze świadomością, że Bóg każe wystrzegać się „języka oszukańczego” i że zawsze trzeba mówić prawdę (Sofoniasza 3:13). koniec cytatu 


Czy tak jest jak podano w tej książce? NIE. W świadomości Świadków Jehowy jest, że to co służy kształtowaniu pozytywnego obrazu organizacji jest „głoszeniem prawdy”.Nawet jak przy tym występuje przeinaczanie faktów ,bądź ewidentne kłamstwa., w celu usprawiedliwienia organizacyjnych nieprawidłowości. Jeśli znasz czytelniku, fakty w tej sprawie. Napisz.


30 myśli na temat “Mów prawdę radzi CK.

 1. Czytam post,komentarze,jednak mimo wszystko chcę poznać twoją historie Andrzeju i prawdę,o której tak wile piszesz.Uważam,że jeśli się o czymś pisze to zazwyczaj piszący jest mocno związany z tym,co pisze.Oczkuję,że opowiesz o sobie.Inaczej nie jestem wstanie ocenić czy ops jest bezpodstawny,czy nie?

  Polubienie

   1. Spodziewałem się jednak innej odpowiedzi,a nie lekceważącej na odczep się.Czytelnicy pytają:”dlaczego zostałeś wykluczony?”,a ty niezmiennie unikasz odpowiedzi.W takie sytuacji,gdyby mnie zasypywano gradem pytań,powiedziałbym wszystko od początku do końca.Ale wydaje mi się,że masz coś do ukrycia.Proszę jednak,żeby nie odpowiadały za ciebie inne osoby.Jeśli mam komuś uwierzyć,to chcę,żeby informacja pochodziła od osoby wiarygodnej.Piszesz o uczciwości i prawdomówności,bądź do bólu szczery.Pozdrawiam.

    Polubienie

    1. W zacytowanej przez ciebie Jędrek ksiażce zaapelowano do czytelnika by „mówić prawde także w zaciszu domowym”. Zastanówmy sie wiec jak ktokolwiek poddawany głebokiej indoktrynacji może „w zaciszu domowym” mowić jakąkolwiek prawde z drugim o podobnie „wypranym mózgu”domownikiem – otóż co to jest indoktrynacja ? Człowiek indoktrynowany zostaje z góry pozbawiony prawa do własnej woli i WŁASNEGO OSĄDU RZECZYWISTOŚCI, żyje wiec w swoistym zakłamaniu. Ostatecznym celem indoktrynacji jest sterowanie sposobem w jaki indywidualny człowiek odbiera i ocenia otaczjącą go rzeczywistość społeczną….CK najpierw cię zindoktrynuje człowieku tak, że praktycznie tracisz kontakt z rzeczywistościa i własnym „ja” ulegając zakłamaniu a potem to samo CK KAŻE CI MÓWIĆ PRAWDE W ZACISZU DOMOWYM….Boże dopomóż!

     Polubienie

    2. Skarlet trzeba też wiedzieć co to jest prawda wg CK to jest nią ich pojmowanie tego co „się dzieje pod słońcem”. A wg pojmowania ogólnie przyjętego .to nie jest prawdą. Prawda to nie jest przecież czyjś punkt widzenia, ani nawet punkt widzenia jakiejś grupy ludzi. W zacytowanym kontekście masz rację. Nie można narzucić komuś swego punktu widzenia, a następnie spodziewać się po nim właściwej i adekwatnej do rzeczywistości oceny faktów. Choć niekiedy może być tak że „w zaciszu domowym” kiedy nie ma strachu że ktoś usłyszy mówią inaczej niż ck.

     Polubienie

    3. Zgadzam sie z tobą co do okoliczności gdy członkowie rodzin mają zaufanie jeden do drugiego i wtedy „zacisze domowe” staje sie azylem na szczrość choc przez chwile…ale to raczej rzadkie przypadki w rodzinach CK bowien wystarczy, że jeden z domowników jest głęboko doktrynowany i reszta trzęsie przed nim portkami bo gotów jeszcze „donieść”. Mój ojciec jest uosobieniem odbierania rzeczywistości przez oko CK, chciałby żeby reszta mieszkajacych pod jego dachem była jak on nosicielem propagandowym Watch Tower! Pozdrawiam mojego Kubusia, którego kocham…jeśli to czyta…i ciebie Andrzej!

     Polubienie

    4. Skarlet zgadzam się że nie w każdej rodzinie występuje taka szczerość na temat rzeczywistego stosunku do CK. Niekiedy jest tak „gadają” sobie swobodnie a w pewnym momencie wychodzi nie pożądana osoba i milkną zmieniają temat bo tak nie godzi się rozmawiać wszak szczerze ale nie poprawnie. A szczerość pozostawia, dużo do życzenia. Lepiej przemilczać. A niekiedy się wyda coś i jest problem. Dzięki za pozdrowienia i nawzajem z całego serca.:)

     Polubienie

    5. Ja jestem inwigilowana regularnie by nie powiedzieć z uporem maniaka przez domowników zwłaszcza jak rozmawiam z moim chłopakiem przez telefon, byłym SJ….

     Polubienie

   1. CHCECIE PRAWDY – PROSZE BARDZO : PRECZ Z TEGO BLOGA…TO NIE MIEJSCE DLA SŁUGUSÓW SZATANA! WASZE MIEJSCE JEST NA FORUM DLA WSZCZYNAJACYCH AWANTURY SZUMOWIN…ZAPREZENTUJCIE CHOĆ GRAM GODNOŚCI …OPUSZCZAJĄC TO MIEJSCE RAZ NA ZAWSZE, JAK NIE WIECIE CO TO „GODNOŚĆ”, TO NALEŻY SPRAWDZIĆ ÓW TERMIN W SŁOWNIKU JEZYKA POLSKIEGO…PRAWDA NIE JEST DLA WAS WSZAK NIE RZUCA SIE PEREŁ MIEDZY WIEPRZE!

    Polubienie

    1. SKORO POZBYLIŚMY SIE ZAKŁÓCAJĄCYCH SPOKÓJ, TO PRZEJDŹMY DO TEMATU…..KŁAMSTWEM JEST NIE TYLKO „PRZEINACZENIE FAKTÓW” JAK NAPISAŁES ALE TAKŻE NIEDOMÓWIENIA I FAKTY PRZEMILCZANE. NAJLEPSZYM PRZYKŁADEM TAKIEGO PRAKTYKOWANIA „PRAWDY” JEST NAJNOWSZA EDYCJA PODRĘCZNIKA TRAKTUJACEGO O HISTORII S.JEHOWY…OTÓŻ W OWEJ „HISTORII” MAMY PODANE TLKO TE FAKTY TUDZIEŻ NIE PODANE, KTÓRE LUKRUJĄ I POLERUJĄ SKUTECZNIE STATUS QUO ORGANIZACJI WATCH TOWER UDOSKONALAJĄC TEJŻE ORGANIZACJI IMAGE! pozdrawiam i (…) Andrzeja

     Polubienie

    2. Zgadza się „przemilczanie” informacji jest znane. I najlepiej jak inni dojdą do wniosków określonych i zaplanowanych jako jedynie właściwych. Przy podaniu wybiórczo określonych tylko informacji. Stosownie dla zamierzonego efektu. Można tylko przekornie podziwiać za spryt w tej dziedzinie. Mimo wszystko jest to droga do nikąd

     Polubienie

    3. MASZ RACJĘ JĘDREK, BÓG JHWH DAŁ SWOJEMU LUDOWI PRAWA I DOSKONAŁE MECHANIZMY SĄDOWNICZYCH ROZSTRZYGNIĘĆ BY WYNIEŚĆ SWÓJ LUD PONAD MIERNOTĘ INNYCH NARODÓW…ALE CÓŻ LUD BOGA JAHWE OKAZAŁ SIĘ ZBYT GŁUPI BY TO CELEBROWAĆ I DOCENIAĆ…ZRESZTĄ ICH NOWOŻYTNY ODPOWIEDNIK OKAZAŁ SIĘ NIE LEPSZY…TO CO MIAŁO BYĆ W SADZIE JAWNE, RZETELNE I BEZSTRONNE U ŚW. JAHWE JEST TAJNE, NIEPROFESJONALNE I JAK NAJBARDZIEJ STRONNICZE….

     Polubienie

   2. Dokładnie tak jest jak powiedziałeś, przynoszą hańbę Bogu JHWH (Jahwe lub Jehowa) swoim postępowaniem, bo zobacz co mówi o sobie ten Bóg do Izraelitów księdze Pow Prawa 4:5-8 „Oto uczyłem was przepisów i sądowniczych rozstrzygnięć, tak jak Jehowa, mój Bóg, mi nakazał, abyście tak postępowali w ziemi, do której się udajecie, żeby ją wziąć w posiadanie. (6) Zachowujcie je więc i spełniajcie, gdyż jest to mądrość wasza i wasze zrozumienie w oczach ludów, które usłyszawszy wszystkie te przepisy, powiedzą: ‚Ten wielki naród jest niewątpliwie ludem mądrym i odznaczającym się zrozumieniem’. (7) Bo któryż wielki naród ma bogów będących tak blisko, jak blisko jest Jehowa, nasz Bóg, ilekroć go wzywamy? (8) I któryż wielki naród ma takie prawe przepisy i sądownicze rozstrzygnięcia, jak całe to prawo, które dzisiaj kładę przed wami? Miała być widoczna wśród tego ludu niezwykła przewaga ich prawa nad prawem innych narodów. Co miało innych zdumiewać, dostrzegających szczególną mądrość w istniejących wśród nich rozwiązaniach prawnych. Tak wówczas było. A teraz jak jest wśród Świadków Jehowy? Zarzucają innym tzw członkom organizacji szatana wg języka ck złe rozwiązania. A co się dzieje w teokratycznych sądach? Niezwykle rzadko się zdarza podanie zarzutów „oskarżonemu” na piśmie. A nigdy nie podaje się na piśmie uzasadnienia decyzji o wykluczeniu, Przebieg samego procesu jest tajny, bez świadków. A następnie zboru nie informuje się o rzeczywistych powodach wykluczenia i podstawie biblijnej podjętej decyzji. Tak jest zawsze i bez znaczenia jest kogo decyzja dotyczy. Jest to ani ostrzegające ani wychowawcze. Tak nie odbywa się to w sądach świeckich. Tam osoba oskarżona wie to czego tu w organizacji nie wiadomo. A sądy świeckie, przecież nie są częścią organizacji bożej. Więc trzeba widzieć jak dalece odbiega to co się dzieje w organizacji ck od modelu znanego wśród ludu Bożego z czasów Izraela. Różnica jest w porównaniu jak dzień do nocy.Ażeby oskarżać „świat” o kłamstwa trzeba samemu mieć model funkcjonowania organizacji dalece przewyższający to co obowiązuje w tym świecie a tak nie jest.A najgorsze i haniebne w tym jest obciążanie za taki stan Boga przez nazywanie tego co się dzieje „organizacją bożą”.

    Polubienie

 2. Proszę przeczytajcie,co jest napisane we wpisie Andrzeja ‚Uwaga” Komentarze agresywne i e.c.t..Kolega usunął mój komentarz niewygodny dla niego,a zwracający mu uwagę na kulturę i prawdomówność.Oszczerstwa i inne merytoryczne sprawy.Proszę zatem o wyjaśnienie,co było powodem usunięcia mojego komentarza,oraz odpowiedzi na zadane pytania nie naruszając zasad których domagasz się we wpisie.drodzy Państwo,zanim coś wpiszecie rdzę przeczytać regulaminy Onet.Pozdrawiam.P.S Mam nadzieję,że kolega Andrzej weźmie sobie do serca te uwagi

  Polubienie

  1. DZZZZZZZZZZIWNE….SKORO ANDRZEJ KASUJE NIEWYGODNE KOMENTARZE, TO DLACZEGO NIE SKASOWAŁ TEGO KOMENTARZA DOCENTA, KTÓRY SZKALUJE JEGO DOBRE IMMIE I JEST ZWYCZAJNYM OSZCZERSTWEM…PRZECIEŻ ANDRZEJ POWINIEN GO KONSEKWĘTNIE USUNĄĆ WRAZ Z TYMI, KTÓRE RZEKOMO NIE UJAWNIŁ FORUMOWICZOM? …….DOCENCIE…CZYŻBYŚ CIERPIAŁ NA NISKIE IQ…? POMYŚ ZANIM KOMUŚ ZACZNIESZ PSUĆ OPINIE..WSZAK PONOĆ „KIJ MA DWA KONCE..”

   Polubienie

   1. Tylko ,że kij nie posiada dla odmiany adwokatów.A tu się tak rzeczy mają.Do tej pory nie mogę się doczekać na odpowiedź,to chyba o czymś świadczy.Proszę o odpowiedź,czy to takie trudne?

    Polubienie

    1. Docencie jak widzę zupełnie, cię nie interesuje temat poruszany powyżej, więc nie musisz tu pisać. Dobrze wiesz że kłamiesz: a powinieneś posługiwać się prawdą. Uważaj Bóg na niebie to widzi twoje kłamstwa.

     Polubienie

    2. Czy to takie trudne odpowiedzieć człowiekowi,który pyta o prawdę po przeczytaniu wpisu o prawdomówności? Nie uchylaj się od odpowiedzi,bo okrzykniemy cię największym blogowym kłamcą.Dociekliwy forumowicz chce poznać poglądy na sprawę obu stron.Jest taka zasada- „Mówisz o kimś i wytykasz mu błędy – pokaż swoją prawość”!

     Polubienie

 3. Skarlet i bardzo słusznie zwróciłaś na to uwagę że temat jest dobry a wracając do tematu, dlatego że wówczas w czasach biblijnych, sprawy rozpatrywane były w bramach miasta, czyli w miejscu publicznym. Obecnie natomiast: Po pierwsze: Nie żyjemy w czasach Izraelitów, u których mimo wszystko, funkcjonował niedościgniony model postępowania dla dzisiejszych Świadków Jehowy. Czyli sprawy rozpatrywano publicznie. Po drugie: W czasach istnienia nie na nic o istnieniu jakichkolwiek sadów religijnych. a tym bardziej, działań tajnych o których nie informowani są obserwatorzy lub lepiej zainteresowani sprawą. Bo przecież zainteresowani są a obserwatorów nie może być przy rozsądzaniu i dlatego też później można to tym człowieku sądzonym, można mówić co się tylko chce w organizacji. I tak nikt tego, nie potwierdzi ani zaprzeczy OT JAKA TO PRAWDA. A radzą aby mówić prawdę w CK. A starsi powinni dać przykład. Pozdrawiam serdecznie

  Polubienie

  1. To powiedz prawdę o sobie,ale szczerze.Bo nie ma dymu bez ognia,ani burzy bez piorunów.Kawa na ławę mów skoro jesteś zwolennikiem takiej jawności.Wyznaj za co zostałeś wykluczony?

   Polubienie

    1. Jak to nie wiesz ,nikt ci nie powiedział?To w takim razie skąd wiesz,że jesteś wykluczony? Jeśli nikt nie powiedział,ty nic nie wiesz,to dlaczego dalej nie uczęszczasz na spotkania chrześcijańskie?Czy dlatego ,że miałeś takie „widzimisię”,czy jest inna przyczyna? Może jednak po prostu nie chcesz tej prawdy powiedzieć.Powiem ci tylko,że kij ma dwa końce.

     Polubienie

    2. DOCENCIE…CO DO KIJA….W ISTOCIE MA DWA KOŃCE..OBY JEDEN Z TYCH KOŃCÓW NIE OBÓUCIŁ SIE PRZECIW TOBIE,,,ŚMIAŁO SOBIE POCZYNASZ…..ZBYT SMIAŁO,,

     Polubienie

    3. MOGE O SOBIE POWIEDZIEĆ, ŻE JESTEM ODSTĘPCĄ Z KRWI I KOŚCI JESLI RZECZ IDZIE O ŚW JEHOWY..URODZIŁAM SIĘ JAKO ŚW JEHOWY I ZOSTAŁAM WYCHOWANA PODŁUG IDEOLOGII SJ A TERAZ STUDIUJE „KRYZYS SUMIENIA” R. FRANZA I WSZELKIEJ MAŚCI „ODSTĘPCZĄ” LITERATURE NA POZIOMIE GODNYM RASOWEGO ODSTEPCY…MÓWIE PRAWDE JAK RADZI CK – JESTEM ODSTĘPCĄ I JESTEM Z TEGO DUMNA, ZACHECAM WSZYSTKICH SLEDZĄCYCH TEN DIALOG – BĄDŹCIE ODSTĘPCAMI, BĄDZIE ZWZIĘCIE PRZECIWNI INDOKRYNACJI ŚWIADKÓW JEHOWY I ICH DEMONIZMOWI! CHODŹCIE Z NAMI..”ODSTĘPCAMI”!

     Polubienie

    4. „ZWODNICZY JĘZYK” Z KSIĘGI MICHEASZA, POWYŻEJ CYTOWANEGO ZNAJDUJE UOSOBIENIE W NAJBARDZIEJ ZNANEJ MI ZWODNICZEJ SEKCIE JAKA CHODZI PO TEJ ZIEMI – SEKCIE ŚWIADKÓW JEHOWY..

     Polubienie

    5. Skarlet odstępca wg tego co podano w Biblii jest inną osobą. A odstępcą wg interpretacji CK jest ten kto nie zgadza się z ich poglądami I tu jest mowa od dwóch różnych pokrojach ludzi. Mówiąc inaczej nie jest odstępcą ten którego poglądy są zgodne z tym co mówi Biblia.

     Polubienie

 4. Super temat Jędrek,tym bardziej, że aktualnie mam z nim do czynienia w życiu osobistym, więc mnie zainspirował.Zajmijmy sie na poczatek tymi ‚bramami” w Jerozolimie na terenie których odbywały się sprawiedliwe sądy na oczch WIELU obserwatorów ( par 11). Jak wielu? Dwóch, trzech a może calego tłumu? Nehemiasza 8:1 „I CAŁY LUD jak jeden mąż zebrał się na placu przed BRAMĄ WODNĄ.” Rut 4:1 „Boaz udał się do BRAMY (werset 2)wziął DZIESIĘCIU starszych miasta i rzekł ; „siądzcie tutaj”.Oni więc usiedli.(werset 9)Następnie Boaz rzekł do starszych i CAŁEGO LUDU : „Jesteście dzisiaj świadkami, że ….” Otóż to, PRAWDA była precyzowana i zasądzana w bramach na oczach nie tylko w WIELU starszych ale na oczach CAŁEGO LUDU. Jak to się ma do „PRAWD” ustalanych cichaczem, przez paru starszych zboru SJ, bez świadków i bez podawania jej rzetelnie do PUBLICZNEJ wiadomości szerszemu gremium?!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.