Bułgaria – napaść na Świadków Jehowy.


   Poniżej trzy informacje o incydencie w Bułgarii, dotyczącym napaści na świadków Jehowy zgromadzonych na obchodzone przez  nich doroczne święto Pamiątkę śmierci Jezusa Chrystusa podane przez PAP, RMF 24 i komunikat Biura Prasowego Towarzystwa Strażnica. Proszę zwrócić uwagę czym się różnią, te informacje z różnych źródeł, jeśli chodzi zorientowanie czytelnika o okolicznościach związanych z napaścią na Świadków Jehowy. Która jest dla nich przykra i należy współczuć ofiarom zajścia.

1. PAP

Bułgaria.Napad na siedzibę Świadków Jehowy
PAP 2011-04-18 2011-04-18 14:25

Pięć osób zostało rannych, a 10 trafiło do aresztu po napadzie przedstawicieli młodzieżówki pozaparlamentarnej partii WMRO na siedzibę organizacji Świadków Jehowy w Burgas – poinformowało w poniedziałek bułgarskie radio publiczne.
W Burgas, gdzie do incydentu doszło w niedzielę wieczorem, Świadkowie Jehowy mają jeden z trzech dużych ośrodków w Bułgarii. Apele do akcji przeciw członkom tej grupy wyznaniowej rozpowszechniono w internecie.

Kilkudziesięcioosobowa grupa zaatakowała salę, w której świadkowie Jehowy mieli zebranie. Obrzucono ich petardami i kamieniami. Według policji jeden ranny trafił do szpitala, obrażenia pozostałych czterech nie są poważne.

Nacjonalistyczna partia WMRO sprzeciwia się obecności Świadków Jehowy w Bułgarii i nie uznaje oficjalnej rejestracji tej grupy wyznaniowej, dokonanej w 1998 roku. Protesty przeciw rejestracji i zebraniom Świadków Jehowy partia organizowała od lat zarówno w Burgas, jak w Sofii i Warnie, lecz nigdy dotychczas nie dochodziło do aktów przemocy. Według mediów Świadkowie Jehowy mają około 2-3 tys. wyznawców w Bułgarii.

Z Sofii Ewgenia Manołowa

Źródło: PAP

 

Kliknij tu. Informacje za PAP2. RMF 24
Kilka osób rannych w napadzie na siedzibę Świadków Jehowy
Poniedziałek,18 kwietnia(14:33)

Pięć osób zostało rannych w ataku na siedzibę organizacji Świadków Jehowy w Bułgarii. Do aresztu trafiło 10 osób z młodzieżówki, która przyznała się do napadu.Kilkudziesięcioosobowa grupa zaatakowała salę, w Burgas,gdzie świadkowie Jehowy mieli zebranie. Obrzucono ich petardami i kamieniami.

Apele wzywające do ataku rozpowszechniane były  . Nacjonalistyczna partia WMRO, która odpowiada za atak,sprzeciwia się obecności Świadków Jehowy w Bułgarii i nie uznaje oficjalnej rejestracji tej grupy wyznaniowej. Świadkowie Jehowy mają około 2-3 tys. wyznawców w Bułgarii. Artykuł pochodzi z kategorii: Świat RMF FM/PAP


Kliknij tu. Wiadomość RMF 24


3.Komunikat Biura Prasowego Towarzystwa Strażnica
(fragmenty):

[…] Jakieś 20 minut przed rozpoczęciem uroczystości Pamiątki około 60 rozzłoszczonych mężczyzn zgromadziło się przed Salą Królestwa. […]

Świadkowie niezwłocznie zawiadomili policję, ale jej reakcja była powolna. W czasie napaści w budynku znajdowała się ponad setka osób w tym kobiety,
dzieci i osoby w podeszłym wieku. Obrażenia odniosło 5 ofiar zabranych do szpitala z poważnymi obrażeniami w tym wstrząśnieniami mózgu.

Reprezentanci partii politycznej VMRO zakłócali zebrania chrześcijańskie już wcześniej oraz poprzez media rozpowszechniali kłamstwa o Świadkach Jehowy. Doniesienia o kryminalnej działalności partii były wnoszone wcześniej z wielu powodów, ale ataki były kontynuowane. Teraz społeczność międzynarodowa przygląda się jak autorytety Rządu bułgarskiego zareagują na te akty bezprawia.

W ubiegłym roku w Bułgarii niemal 4.000 osób obchodziło uroczystość śmierci Chrystusa.
Na całym świecie jest ponad 7,5 mln Świadków Jehowy którzy w pokoju spotykają się wspólnie w celach religijnych.

Źródło: http://www.jw-media.org/bgr/20110421.htm

50 myśli na temat “Bułgaria – napaść na Świadków Jehowy.

 1. Publikuj swoje teksty w wirtualnym Czasopiśmie tworzonym przez wszystkich czytelników. Promuj swój blog lub pisz anonimowo. Wirtulandia.pl – czytamy, publikujemy, komentujemy. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nowym projekcie.

  Polubienie

   1. Ktoś w rodzaju rzecznika prasowego ŚJ pokazał do kamer i obiektywów jeden z kamieni, ktorym to obrzucono uczestników Pamiatki w Burgas. Świadkowie opracowali do perfekcji sposoby wykorzystywania takich sytuacji do kreowania sie na ofiary. Ów „rzecznik” stwierdził, iż w/g „ekspertów” takim kamieniem można zabić człowieka. .. ŚJ mordują ludzi bez użycia literalnych kamieni, które można by zobaczyć przez obiektyw – mordują ludzi w białych rekawiczkach, nie zostawiając nawet śladu zbrodni. ŚJ, to wyrachowani przestępcy, którym bardzo trudno w obliczu prawa udowodnić ile ofiar maja na sumieniu!

    Polubienie

    1. Warto zwrócić uwagę, czy to była akcja osób o nastawieniu awanturniczym. Czy byli to ludzie zdeterminowani w obliczu jakichś problemów z którymi nie mogli sobie poradzić w inny sposób? Zwłaszcza że protesty miały miejsce już wcześniej. Czy była stosowna reakcja, na protesty? Tego nie wiadomo do końca.

     Polubienie

    2. Odruch użycia siły, zareagowania w sposób agresywny wobec jakiejś społeczności znany był nawet uczniom Jezusa. Sygnalizuje to choćby krótka relacja z Nowego Testamentu o incydencie, podczas którego towarzysze Jezusa zapałali żądzą spuszczenia ognia na wioske Samarytan bowiem ci zachowali się niegodnie wobec ich mistrza ( Łukasza 9 : 54 ).Sam Chrystus nie był całkowicie wolny od uzewnętrzniania swojego gniewu przez agresywne zachowanie ( incydent w świątyni z udziałem handlarzy Mat. 21:12). Piotr apostoł gotów był „wywijać” mieczem w obronie Jezusa gdy żołnierze próbowalii go pojmać (Mat 26:52). Oczywiście nie są to argumenty mające na celu usprawiedliwienie czynu owych bojówkarzy z Burgas rodem atkujących ŚJ jednak są pewnym dowodem na to, iż sama skłonność do bojowego, wręcz agresywnego zachowania podyktowana jest czasem całkiem zasadnymi powodami czy obawami o życie swoje lub bliskich…

     Polubienie

    3. Skarlet zgadzam się z tym co napisałaś, że sytuacja może wyzwolić, złe emocje a to nie ma nic wspólnego z przemyślanym działaniem. A kiedy nie jako „temperatura” opadanie przychodzi refleksja że jakiś czyn emocjonalny był niepotrzebny. Możliwe że tak właśnie było. Powrócę do apostołów przecież sami pisali o sobie źle i dobrze. Obecnie mimo że CK twierdzi że idzie ich „drogą”. Zawsze jednak co by się nie działo, to nie ma sobie nic do zarzucenia. Czy to jest w porządku? Nie, przecież jest mnóstwo przykładów że tak nie było. Choćby konsekwencje ogłoszenia, dat końca które się nie ziściły. A konsekwencje spadły na tych którzy w nie uwierzyli, przy podejmowaniu różnych decyzji życiowych. Przypomina mi to wypowiedź: 2 Tymoteusza 3:9 bw „Ale daleko nie zajdą, albowiem ich GŁUPOTA UWIDOCZNI SIĘ WOBEC WSZYSTKICH , jak to się i z tamtymi stało.” a NW „Nie zrobią jednak dalszych postępów, bo ich szaleństwo Będzie bardzo wyraźne dla wszystkich, tak jak się stało z szaleństwem tamtych dwóch mężczyzn” Czy widać tą głupotę? Widać to wyraźnie. Dreptanie w miejscu.

     Polubienie

    4. Nie dziwie się temu, że ludzie w Burgas po prostu boją się sekt.Jakby nie było Świadkowie Jehowy to preżna i bardzo niebezpieczna sekta.Posługująca się niezłą socjotechniką do rekrutowania nowych członków.Już sama ustawa autorstwa CK dotyczaca transfuzji krwi, która pochłoneła tyle ofiar w tym dzieci budzi u społeczeństwa po prostu przerażenie…a lęk często jest motorem agresji jak tej w Burgas z udziałem owej partii.

     Polubienie

    5. Wiesz znalazłem na pewnym forum informację,/na dole link do filmu/ :Poniższy film został zamieszczony w lokalnej telewizji,która nagłośniła incydent i przygotowała materiał na temat naszejdziałalności Uczestnicy nacjonalistycznej bojówki mówią w w wywiadzie,że walczą z „sektą, która kradnie dusze ich dzieci” (…)”Jeśli bułgarzy chcą walczyć przeciwko ludziom, którzyzagrażają ich dzieciom to nie powinni atakować pokojowych ludzi, ale gangi narkotykowe oraz skorumpowanych ludzi okradających Bułgarię. Jestem również patriotą, jak ci ludzie, ale również interesują mnie Świadkowie Jehowy. Każdy ma wybór. Trzeba robić dobre rzeczy, nie złe.To co widać na tym filmie to zło” To jest jakaś informacja, a jaka jest prawda na temat rzeczywistych przyczyn ataku na świadków Jehowy?

     Polubienie

    6. No to Jędrek ja ci opowiem jaki „Burgas” ja mam w domu po tym jak uparłam sie by w zborze odczytano z podium, iż opuszczam wspólnote ŚJ : Ani ojciec ani matka nie beda mnie traktowac jak cywilizowanego człowieka lecz jak kogoś z marginesu, nie będzie mi wolno przekraczać wyznaczonego progu za którym mieszkaja moi rodziciele, jak zabraknie mi środków do życia bedę powoli zdychać z głodu i zimna i nikt nie kiwnie palcem by pomóc odstępcy czyli mnie, matka oznajmiła mi, że zgnije w ziemi razem z R. Franzem i innymi odstępcami….do tego wychodze za mąż za rasowego odstępce wbrew woli rodzicieli co mnie dyskredytuje u nich raz na zawsze!….Pozdrawiam cie Andrzej…

     Polubienie

    7. Skarlet to jest żałosne postępowanie twoich rodziców. Dowód na rozbijanie rodzin i jednocześnie ich zachowanie to wspaniała OZDOBA, głoszonych nauk. 1P 2:12 bw „prowadźcie wśród pogan ŻYCIE NIENAGANNE, aby ci, którzy was OBMAWIAJĄ JAKO ZŁOCZYŃCÓW, przypatrując się bliżej dobrym uczynkom, WYSŁAWIALI BOGA w dzień nawiedzenia.” Niestety tego SZALEŃSTWA nie rozumieją, CI Z PO ZA ORGANIZACJI. Kiedy poznają takie fakty jak piszesz o sobie. I mówią, jak można tak postępować? ZAMIAST WYSŁAWIAĆ BOGA, wychodząc z podziwu nad ich nader mądrym ich postępowaniem są OBURZENI.

     Polubienie

    8. Mam nadzieję że rodzina twojego narzeczonego-rasowego odstępcy przyjmie cię z otwartymi ramionami i z miłością,tą prawdziwą a nie „wystudiowaną” .Życzę ci wszystkiego najlepszego na NOWEJ DRODZE ŻYCIA 🙂

     Polubienie

    9. ja tylko pytam bo chcę się czegoś dowiedzieć a ty….sama wiesz jak reagujesz…nie musisz mnie lubić,wystarczy że będziesz mnie szanowała

     Polubienie

    10. Posłuchaj Anulek, nie róbmy wiecej cyrków tylko skupmy sie na temacie TEGO, tdzież KOLEJNEGO postu. Nasze osoby nie mają tu żadnego znaczenia, to nie o poszczególne jednostki idzie tylko o swobodną dywagacje nad tematem, jesteśmy po prostu chrześcijanami i pragniemy życ po chrzescijańsku, rozwijać sie duchowo i – CO ROBIMY NA TYM BLOGU – analizować z Bozą pomocą różne wątki z bibli rodem. A że byliśmy kiedyś Świadkami Jehowy więc punktem wyjściowym są różne fragmenty z publikacji jakie wydaje Watch Tower.Rozumiesz Anulek czy nie…? Całuje i ściskam z całej siły, po chrześcijańsku!

     Polubienie

    11. Nie mam zamiaru robic tu cyrku,chciałam się czegoś dowiedzieć a że nigdy nie byłam świadkiem Jehowy to pytam.Powiedzmy że to ważne napisać dokładnie jeśli sie komu jakieś w nioski nasuną bo każdy jest inny i może zupełnie wysnuć inne wnioski.Dam tu taki przykład na temat wniosków róznych z jednego faktu.Fakt jest taki „żonaty mężczyzna nie nosi obrączki”–i jakie można wysnuć wnioski w zależnosci od szeregu czynników:1.mąż zdradza żonę dlatego nie nosi obrączki2.Mąż ma taką pracę że nie nosi bo albo była by dla niego samego niebezpieczna3.Mąż na uczulenie na złoto.4. Mąż zgubił obrączkę.Wystarczy? Każdy sądzi wg siebie i wysnuwa sobie różniste wnioski więc skoro mamy temat,piszmy konkretnie jakie wnioski,nie każdy kto tu czyta był śj wiec pamietajcie i o nas,tych niebyłych śj.A drążę temat bo warto nazywać rzeczy po imieniu – może dla was byłych śj to proste ale nie dla takiego laika jak ja.Dzięki za cierpliwość,nie zlinczujcie mnie za ten komentarz,i dodam do tego ze byłam ciekawa poprostu tego jak wygląda „życie po życiu”,co autor tego bloga zrobił dla swojej duchowości,czy znalazł coś -wyznanie-zbliżone do tego w co wierzy z poparciem biblii czy pozostał wewnętrznym śj bez organizacji zewnetrznej. Bo mnie zainteresowało co człowiek robi dalej,po wykluczeniu,pisze bloga -ok,ale czy nie brakuje mu modlitw z współbraćmi?czy nie szuka Boga w innych organizacjach religijnych,czy wyznaniach.To tyle ode mnie na koniec ,dziękuję za uwagę 🙂

     Polubienie

    12. Zrobiłem już to co powinienem, dla swojej duchowości jak to określasz. . Dziękuję za Bogu za wszystko i Tobie polecam ścisły kontakt w modlitwie. Życie każdego człowieka jest w Jego rękach. Z pewnością Anulka ci odpisze. Pozdrawiam

     Polubienie

    13. KOMENTARZ DLA ANULEK. Kiedy już wyrzucą Świadka Jehowy z sekty, tudzież jakimś cudem wyrwie sie z niej sam zazwyczaj jest tak : ów figurant jest tak okaleczony psychicznie, duchowo i emocjonalnie, iż jedyne co czuje, to to, że nic nie czuje. Musi się wilizywać z ran bywa całe lata. Jest jak bezbronne dziecko, dopuszcza się czasami pod wpływem załamania takich czynów jak – nadużywanie alkocholu, leków psychotropowych, sięga po narkotyki, dopuszcza się niemoralności. Tego typu czyny powodują, że czuje się jeszcze bardziej bezwartościowy, idzie coraz bardziej na dno. I tylko opatrznośc Boża może spowodować i przyjacielska dłoń drugiego człowieka – Chrześcijańskiego usposobienia, iż od tego dna się odbije. Jest też bardzo istotna wiara w miłosierdzie Boże i jego moc.Ci, którzy byli głeboko zakorzenieni w sekcie Świadków Jehowy mogą wyrwać się z niej tylko dzieki Chrystusowi i Bogu – Ojcu oraz z pomocą ducha świetego, to jest dowód jak bardzo jest to niebezpieczna sekta, kto raz został przez nią zarażony diabelskimi naukami nigdy nie bedzie już zdolny sam się uratować…

     Polubienie

    14. Skarlet to jest prawda o „wyjściu” z organizacji Świadków Jehowy. Pamiętam jak jeden z ze znamienitych jej członków powiedział tak określając trwałość tego czego tu (w organizacji Świadków Jehowy) się człowiek nauczy. „Prawda” nie da człowiekowi żyć – nie da się tego zapomnieć czego tu się nauczył. I wcześniej czy później wróci. I z takim przeświadczeniem żyją członkowie organizacji, że człowiek :”wytresowany” z zaszczepionym określonym sposobem myślenia wróci, bo nigdzie nie będzie się „czuł dobrze”. Wychodzenie jest możliwe i całkowite „wyjście”, tylko możliwe za sprawą Boga. To jest nie pojęte i niemożliwe na „ludzki rozum” bez działania Ducha Bożego.

     Polubienie

    15. JA WIEM JEDNO, TEN KTO CHCE OPUŚCIĆ ŚJ PO TYM JAK SIĘ W OWEJ ORGANIZACJI WYCHOWYWAL OD URODZENIA JEST WRĘCZ NIE MOŻLIWE..TO TAK JAK GDYBY CHCIAŁ ŻYC BEZ TLENU POD WODA JAK RYBA BĘDĄC CZŁOWIEKIEM…WIEM CO MÓWIE BOWIEM JA MIMO WSZYSTKO ODESZŁAM NA WŁASNE ŻĄDANIE LICZĄC SIE Z KONSEKWENCJAMI… WIEM, ŻE DŁUGO NIE POCIAGNE ALE PRZYNAJMNIEJ TEGO DOKONAŁAM…TACY JAK JA NIE ŻYJA DŁUGO ALE ZA TO UMIERAJĄ Z GODNOŚCIA, MAJAC PRZEŚWIADCZENIE, ŻE Z POMOCĄ BOŻĄ POKONALI NIEGODZIWCA!

     Polubienie

    16. Andrzej Scarlet wspomniała o MIŁOSIERDZIU BOŻYM-czy Ty wierzysz w takie coś jak miłosierdzie boże? odpowiedz

     Polubienie

    17. Anulek oczywiście że wierzę że Bóg okazuje miłosierdzie i w Jakuba jest napisane tak: Jk 2:13 nwt-pl „Bo nad tym, KTO NIE OKAZUJE MIŁOSIERDZIA , odbędzie się SĄD BEZ MIŁOSIERDZIA. Miłosierdzie tryumfuje nad sądem.” Jakże wymowne słowa. Pozdrawiam

     Polubienie

 2. Przede wszystkim nikomu nie wolno manifestować ani protestować przeciwko komukolwiek i czemukolwiek dopuszczając się przemocy wobec drugiej żywej istoty.Są inne sposoby propagowania swoich obaw, niechęci, lęku przed danymi zjawiskami. Osobiście mam nadzieje, że sprawcy pobicia i zastraszania jakby nie było wobec nieuzbrojonych i nie nastawionych bojowo Świadków Jehowy poniosą zasłużoną kare.Niemniej we wszystkich przytoczonych relacjach w tym poście brakuje jednego elementu : informacji przeciwko czemu konkretnie protestowali członkowie owej organizacji. Watch Tower podaje całkiem precyzyjnie ile było agresorów ( ok 60) i w jakim przedziale wiekowym byli uczestnicy Pamiątki oraz jakich obrażeń doznali ranni SJ…jednak ani słowem nie precyzuje się dlaczego członkowie tej agresywnej jednostki pałają taka nienawiścią do Watch Tower?Wszak nie ma dymu bez ognia………….

  Polubienie

  1. W komunikacie Biura Prasowego TS podano, iż WMRO rozpowszechnia przez media kłamstwa o ŚJ. Byłoby dobrze gdyby TS w swoim komunikacie wyszczególniło jakie kłamstwa ewentualnie wchodzą w grę.Tak by czytelnik mógł sam ocenić czy w istocie ma do czynienia z kłamstwami. Ponad to podano , że owa partia ma za sobą przeszłość kryminalną, jednak jednocześnie podkreśla się fakt, iż do agresji wobec SJ doszło po raz pierwszy, wobec tego o jakich kryminalnych zajściach mówimy a propos WMRO.Mamy jeszcze w powyższym komunikacie takie zdanie : „Teraz społeczność międzynarodowa przygląda się jak autorytety rządu bułgarskiego zareagują na te akty bezprawia”.Jednak społeczność międzynarodowa od dawna przygląda się również samym Świadkom Jehowy, co też można by zasygnalizować w owym komunikacie Biura Prasowego TS!….

   Polubienie

   1. Wiesz nie wiem, gdzie przeczytałaś o tym że ATAK NASTĄPIŁ PO RAZ PIERWSZY? Komunikat Biura Prasowego Towarzystwa Strażnica podaje cytuję: „Reprezentanci partii politycznej VMRO zakłócali zebrania chrześcijańskie JUŻ WCZEŚNIEJ ” Co prawda brak jest informacji na czym polegały zakłócenia. Czy „zakłócenia” to również podobne „napady” jak ten Burgas. Bo nie ma również informacji gdzie to było na terenie Bułgarii? Napisz coś więcej na moje pytanie.

    Polubienie

    1. Odpowiadam z przyjemnością. Cytuje zamieszczoną przez ciebie relacje nr 1 PAP : „Protesty przeciw rejestracji i zebraniom ŚJ partia organizowała od lat zarówno w Burgas jak Sofii i Warnie lecz NIGDY DOTYCHCZAS NIE DOCHODZIŁO DO AKTÓW PRZEMOCY ( tego Watch Tower w swoim komunikacie nie zaznacza )” Komunikat Biura TS za to nie omieszkuje sygnalizować o kryminalnych poczynaniach omawianej partii politycznej, która zorganizowała ów protest w Burgas z użyciem siły, jednak nie wyszczególnia się na czym te kryminalne wątki w życiu owej organizacji polegały….

     Polubienie

    2. Tak zgadza się w komunikacie PAP jest tak, a informacji biura TS tego nie ma. Stąd informacja tylko o zakłócaniu zebrań bez wzmianki na czym polegały zakłócenia. Porównanie tych tych informacji pozwala wyciągnąć szereg wniosków.

     Polubienie

    3. jakich wniosków? a tobie to żal sj czy co że zajmujesz się tym tematem chociaż jesteś wykluczony…czemu nie zajmiesz sie czymś pozytecznym dla siebie?

     Polubienie

    4. Znam tą organizację ŚJ i znam jej członków oraz ich zachowania. Mam nadzieję, że to o czym piszę może się komuś przydać. Uniknąć problemów związanych ze charakterystycznym dla nich sposobem myślenia i działania. Już były przypadki wyrazów wdzięczności i podziękowań, za przedstawione tu informacje. Dlatego warto to czynić. Poczytaj komentarze, pod postem a być może znajdziesz odpowiedź na pytanie JAKIE WNIOSKI?

     Polubienie

    5. Zapytałam konkretnie „jakie wnioski” bo mozna sie źle domyślać,warto było odpowiedzieć mi poprostu 1.wniosek,2.wniosek,3 wniosek itd–ścisle i na temat a nie zbywać mnie słowami „poczytaj komentarze” bo te akurat czytałam nim zabrałam głos.Więc olałeś sprawę.Inna sprawa to to w jakim miejscu teraz jesteś,chciałbym wiedzieć czy po wykluczeniu zrobiłeś coś w swojej sprawie duchowej,czy znalazłeś taką religię,takiego Boga który byłby tym właściwym dla ciebie,czy skupiasz się jedynie na czytaniu broszurek,książek śj i polemizowaniu czy to co oni sobie wymyślili jest słuszne czy nie,bo skoro cie usunęli to co to ciebie obchodzi co oni sobie tam piszą,do ciebie też odnosi sie werset z biblii „szukajcie Boga póki da sie on znaleść” więc czy szukasz Boga czy tylko żyjesz przeszłościa i nic nie robisz dla swojej przyszłośći i duchowości ? Uważam że pisanie ku przestrodze ma sens i jest szlachetne ale czy oprócz tego masz jakieś swoje życie duchowe czy do śmierci pozostaniesz wykluczonym jehowitą?Bo kiedy ktoś odchodzi np z kościoła katolickiego to szuka i odnajduje swoje miejsce w innych wyznaniach-też śj nierzadko,a co ty zrobiłeś dla siebie????

     Polubienie

    6. Znowu niby odpowiedź a w sumie zero konkretu…zero odpowiedzi na temat…czyli jak słusznie się domyslam nie szukasz swego Boga,duchowo tkwisz w martwym punkcie i skupiasz się jedynie na tym w czym sj się myla wg ciebie

     Polubienie

    7. > ANULEK, IDŹŻE TY W BUROKI…Nie mogę iść w buroki bo nie jestem ze wsi,ale ty sobie idź jak lubisz,chyba tylko do tego się nadajesz boś taka „bogato wysławiająca się” wieśniara.PRZESTAŃ MIESZAĆ JAK KOŃ> GRZYWĄNie mieszam tylko pytam Andrzeja bo jestem ciekawa co zrobił ze swoim zyciem duchowym po opuszczeniu zboru,czy szukał drogi do Boga,czy odnalazł swoje miejsce w innej religii a o śj pisze bo ma taką potrzebę ostrzegania,demaskowania etc czy pozostał w martwym punkcie i tylko skupił się na pisaniu,demaskowaniu śj.Pytam bo chyba wolno,czy dobrze widziani są tu tylko pochlebcy?,skoro mnie w tak wieśniacki sposób wyganiasz-i jakim prawem? kto dał ci prawo mnie przeganiać? Isa np nie wstydzi się napisać na swoim blogu że najpierw była katoliczką,potem została śj a gdy od nich odeszła powróciła do kościoła,i to jest fair jak się człowiek potrafi jawnie określić wiec zapytałam Andrzeja i po jego lakonicznej odpowiedzi wysnułam wniosek i potrafiłam go słownie tu napisać a który jest taki że Andrzej tkwi w martwym punkcie,nie szukał innej drogi (bo mu się może nie chciało) tylko całą swą energię skupia na analizowaniu tego co gdzie napisali śj czy ck.Niech to sobie dalej czyni skoro wie co ma robić tylko niech pomyśli co z nim będzie w chwili jego śmierci,i do którego boga się zwróci z modlitwą w swej ostatniej chwili–tego byłam ciekawa.Ale odpowiedzi nie dostałam. A co do Andrzeja to zwracam ci uwagę na to co umieściłeś w UWADZE ” Komentarze agresywne i obrażające – a na blogu religijnym takich nie powinno być – w stosunku do kogokolwiek, nie związane z postem, nie adresowane w treści, nie jasne i podpisywane anonimowo, będą obecnie kasowane. Cenimy umiejętność szanowania innych, mimo nie zgadzania się z ich poglądami.Tego oczekujemy od wszystkich.Dziękujemy za zrozumienie.”Ja napisałam na początku pytając o wnioski co do tekstu,zignorowałeś mnie a piszesz że cenisz umiejętność szanowania innych i że tego też oczekujesz więc jak to się ma w odniesieniu do mnie? a co w takim razie powiesz na komentarz ANULKI? czy on jest w tonie szacunku do mnie? a jak widać nie zareagowałeś.

     Polubienie

    8. JEZUS BY CI ODPOWIEDZIAŁ JESZCZE OSTRZEJ, TAK JAK NIEGDYS DO PIOTRA : „IDŹ PRECZ SZATANIE”…TY NIE SZUKASZ PRAWDY TYLKO CHCESZ ZWRÓCIC NA SIEBIE UWAGE I SZUKASZ ZACZEPKI TUDZIEŻ DZIURY W CAŁYM.NIE WIESZ CO ZROBIC ZE SWOIM ŻYCIEM I NIE MASZ WOGÓLE TOŻSAMOŚCI DUCHOWEJ..TY STOISZ W MARTWYM PUNKCIE. KAŻDY KTO KOCHA CHRYSTUSA I BOGA OJCA NIE MUSI NIGDZIE IŚĆ…WSZAK JEZYS POWIEDZIAL: „JA JESTEM DROGA PRAWDA I ŻYCIE” MUSISZ SIE MODLIĆ O POWOŁANIE, ZRÓB TO JUŻ DZIŚ I O DUCHA ŚWIETEGO.

     Polubienie

    9. Odpowiedziałem na postawiony problem. I to wszystko. Skoro odpowiedź nie satysfakcjonująca, to już nie mój problem..

     Polubienie

    10. zapytałam „jakie wnioski?” ponieważ chciałam się czegoś konkretnego dowiedzieć.Takiego nazwanego.Zdążyłam się zoriętowac czytając twojego bloga że post wcześniej ktoś tu mącił.ale to nie ja,jestem tu nowa,weszłam od isy i chciałam wiedzieć w jakim punkcie jesteś-nie chciałam się domyslać (choDO ć tak wyszło) ale chciałam to przeczytać z twoich słów,tylko że ty bardzo nieufny jesteś jak mniemam.Nie chodzi by cie osądzić,poprostu chciałam wiedzieć co zrobiłeś z życiem.W sumie to cokolwiek zrobisz ze swoim życiem duchowym to twój problem,ale już wiesz że RAJ NA ZIEMII NIE JEST DLA CIEBIE,Koleżanka z komentu piętro wyzej ma mnie za szatana…no sory ale to też nie ja…nie ten wymiar ….czy wy nie potraficie spokojnie odpowiedzieć merytorycznie(rzeczowo-adekwatnie-szczerze) na pytanie?A co do wielkich liter to użycie ich jest jak krzyk na osobę…czym ja sobie zasłużyłam? że pytam? ponoc kto pyta nie błądzi…

     Polubienie

   2. Jeszcze coś. Piszesz:” Byłoby dobrze gdyby TS w swoim komunikacie wyszczególniło jakie kłamstwa ewentualnie wchodzą w grę” I tu słusznie dodam jak to postępowali apostołowie na których Towarzystwo ST się chętnie powołuje. Kiedy o Jezusie i Janie rozpowszechniano ewidentne kłamstwa. Apostoł Mateusz o tym napisał Mateusza 11:18,19 „Tak też przyszedł Jan, nie jadł ani nie pił, a jednak mówią: ‚ON DEMONA MA’; przyszedł Syn człowieczy, je i pije, a mimo to mówią: ‚Oto CZŁOWIEK ŻARŁOCZNY i ODDAJĄCY SIĘ PICIU WINA, przyjaciel poborców podatkowych i grzeszników’. Niemniej mądrość potwierdza swą prawość swoimi dziełami” .

    Polubienie

    1. Ewangeliści relacjonując o kłamstwach i oszczerstwach a propos Chrystusa i jego uczniów NIE BALI SIĘ UJAWNIĆ NA KARTACH SWOJEJ EWANGELII TREŚCI OWYCH POMÓWIEŃ…jest wszystko : co mówiono dobrego i złego o owych postaciach.Czytelnik może sam dokonać analizy jak sie do tego ustosunkować..

     Polubienie

    2. A tak pisze TS w książce „Czy Biblia rzeczywiście jest słowem Bożym”str 66, 67 (stare wydanie mam): „Apostołowie nie starali się niczego upiększać ani;wybielać. OTWARCIE PRZEDSTAWIALI FAKTY.” Czy też „OPISALIi nie tylko WYPADKI, w których słucha­cze Jezusa uwierzyli w niego, lecz i te, w których go ODRZUCILI. Opowiedzieli otwarcie, że Jezus, jak każdy inny człowiek, odczuwał pragnienie, głód i zmęczenie, że bywał smutny i płakał oraz że prosił Boga o pomoc” I taki sposób opisania zdarzeń, przedstawiono jako dowody prawdziwości tej księgi, a zarazem wiarygodności słowa Bożego, że opisano tak jak było, bez koloryzowania ani też wywarcia dobrego wrażenia.Czy nie podobnie TS powinno postępować dziś skoro zgadzam się, ceni postawę uczniów Jezusa za ich szczerość.

     Polubienie

  2. Skarlet pod informacją w komunikacie WTS: „VMRO zakłócali zebrania chrześcijańskie już wcześniej oraz poprzez media rozpowszechniali KŁAMSTWA o Świadkach Jehowy” Nie ma precyzyjnej informacji, na czym polegały te informacje, jak określono „kłamstwa” co słusznie zauważyłaś. Nie wiem jakie są powody, dla których tych „kłamstw” NIE WYMIENIONO aby czytelnik sam mógł mieć własną ocenę.. Z tym się zgadzam. Moim zdaniem rzetelność wymaga aby podać taką informację. Podanie informacji w niczym by nie umniejszyło faktu, skandalicznego zachowania owych ludzi.

   Polubienie

   1. Oto jedno z rzekomych kłamstw – Lider Mlodzieżówki VMRO Angel Dzhambazki oskarżył ŚJ min o to, że wykorzystują sytuacje gdy ktoś zmaga sie z problemem zdrowotnym lub innym nieszczęściem by uchwycił się nadziei na zbawienie o którym głosi Watch Tower, ŚJ zapowiadają koniec świata, a następnie sprawiają, że ludzie ci przekazują przywódcom sekty swoje włości ( mienie)…Co prawda Dzhambazki ujął rzecz bardzo skrótowo ale ja, były, kilkudziesięciotletni członek ŚJ kłamstwa tu nie widzę…przeciwnie!

    Polubienie

    1. Skarlet pewnie podobne informacje są jeszcze inne. Które mogą powodować czyjeś „niezadowolenie”. Trudno jednoznacznie stwierdzić, co jest powodem tak ekstremalnych powodów „niezadowolenia”. Warto zwrócić uwagę sprzeciw WMRO wobec rejestracji Świadków Jehowy Jak podaje PAP :”Nacjonalistyczna partia WMRO SPRZECIWIA SIĘ OBECNOŚCI ŚWIADKÓW JEHOWY W BUŁGARII i NIE UZNAJE PRAWNEJ REJESTRACJI tej grupy wyznaniowej, dokonanej w 1998 roku. Protesty przeciw rejestracji i zebraniom Świadków Jehowy” Dlaczego? Jakie są przyczyny?.

     Polubienie

    2. Mam wiesz Skarlet wiadomości wręcz NIESAMOWITE. To jest zaskakujące dla mnie samego.Wczoraj spotkałem całkiem przypadkowo Bułgara który mieszka w Burgas. W/g Jego relacji sprawy mają się, tak jak myślałem, inaczej jeśli chodzi o opisane zajścia. Chodzi oczywiście o powody, napaści na świadków Jehowy. Poczekamy, na dalszy rozwój zdarzeń. Z pewnością cała sprawa będzie miała dalszy ciąg. Jak się zakończy?

     Polubienie

    3. Skarlet zastanawiać może jaka jest przyczyna protestów przeciw Świadkom Jehowy organizowanym WMRO tak podaje PAP:”PROTESTY PRZECIW REJESTRACJI I ZEBRANIOM ŚWIADKÓW JEHOWY partia organizowała OD LAT zarówno w Burgas, jak w Sofii i Warnie, lecz NIGDY NIE DOCHODZIŁO DO AKTÓW PRZEMOCY”.Dlaczego teraz doszło takich aktów? Czy protesty nie spełniły oczekiwań? A jakie były oczekiwania? Jest to ciekawe, choć nie zmienia to faktu że przemoc jest zła. Jakie jest uzasadnienie jej zastosowania. Sama napisałaś wszak „nie ma dymu bez ognia”….

     Polubienie

    4. Kończą sie dobre czasy dla Świadkow Jehowy, lata ich „świetności” po prostu przeminęły.Wkroczyli w mroczny okres kryzysu duchowego i moralnego okupionego licznymi procesami sądowymi, co raz częściej przegrywanymi. Opinia publiczna zaczyna sie burzyć, incydent w Burgas to wierzchołek góry lodowej. Takich scycsji będzie więcej, zwłaszcza w krajach gdzie wszystko, co rodem z Ameryki jest ochydne.Nie bez znaczenia jest rola internetu, ostro napiętnowanego przez Watch Tower jako „narzędzie szatana”.To medium jest bezcenne jeśli idzie o możliwość obnażania takich organów jak sekta ŚJ.To kopalnia informacji, które bez internetu byłyby nie osiągalne.To nie koniec świata jest bliski ale KONIEC ŚWIADKÓW JEHOWY

     Polubienie

    5. Masz racje Andrzej – o co naprawde chodzilo demonstrantom w Burgas wiedzą głównie ludzie z Burgas, mogło pójść o rzecz, o której moglibysmy dowiedzieć sie tylko z pierwszej reki.A się nie dowiemy bowiem media donoszą tylko to co chcą i tylko o tym o czym mogli sie dowiedzieć.Lokalna społeczność boryka się czasem z problemem na tyle specyficznym, iż jest on znany tylko w zawężonym gronie znajomych, sąsiadów, przyjaciół i reszty mieszkańców.

     Polubienie

    6. Ona dokładnie tak lokalna społeczność często boryka się problemami o których wiadomo tylko na miejscu. I zdarza się często że niewiele lub nic mają one wspólnego z tym o czym się wszyscy dowiadują z mediów. I w tym przypadku może być podobnie. Tak to już jest. Pozdrawiam Cię

     Polubienie

    7. Skarlet ukrywanie informacji, podawanie tylko ściśle dobranych szczegółów a celu osiągnięcia określonych efektów propagandowych. Staje się co raz trudniejsze a wręcz niemożliwe. Informacje rozchodzą się bardzo często mogą zaskakiwać CK. I widać jak „pilnują” aby nie docierały, w formie rzeczywistych faktów. Bardzo ciekawy jest werset z 2Tes 2:11 bw „I dlatego zsyła Bóg na nich ostry OBŁĘD, tak iż WIERZĄ KŁAMSTWU” Jest trudność w uwierzeniu, że można stykać się kłamstwem i „ładnie” podanym. Tak miało być.

     Polubienie

    8. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że OSTRY OBŁĘD o którym mówi Nowy Testament dotknął tych, którzy w Burgas zaatakowali Świadków Jehowy w ich Sali Królestwa. Kto by pomyslał, iż naprawde OSTRY obłęd włada przede wszystkim Świadkami Jehowy, którzy za wszelką cene pragną wygladać jak normalni obywatele.Przyglądając się bliżej mechanizmom jakie nimi władają wewnątrz organizacji można oniemieć ze zdumienia jak nieprawdopodonemu kłamstwu wierzą….i jak niebezpiecznie blisko obcują z urojeniami, biorąc je za rzeczywistość..

     Polubienie

    9. Skarlet ten sam werset z 2 Tesaloniczan wg przekładu NW brzmi: „Dlatego też Bóg DOPUSZCZA NA NICH ODDZIAŁYWANIE| BŁĘDU, żeby UWIERZYLI KŁAMSTWU tak by oni wszyscy zostali osądzeni, ponieważ NIE UWIERZYLI PRAWDZIE, lecz znajdowali upodobanie w nieprawości” Ciekawie to brzmi. W kontekście relacji z Bułgarii na jednym z blogów napisano tak: „Reprezentanci partii politycznej VMRO wielokrotnie w przeszłości zakłócali pokojowe spotkania Świadków Jehowy i wielokrotnie wykorzystywali media do rozpowszechniania OSZCZERCZYCH KŁAMSTW o Świadkach Jehowy.” CAŁY CZAS UWAŻAM ŻE STOSOWANIE PRZEMOCY JEST ZŁYM ROZWIĄZANIEM. Dlaczego nie ma jakich kłamstw? A po za tym kłamstwo jest wystarczającym zwrotem, po co jeszcze OSZCZERCZE? ŹRÓDŁO:http://sj-na-swiecie.blogspot.com/2011/04/tum-brutalnie-zaatakowa-swiadkow-jehowy.html Stosowne jest wspomnieć że wg CK zwrot „PRAWDA” (całokształt nauk) dotyczy głoszonych poglądów przez Organizację ŚJ. Natomiast zgodnie z tym jak to widzi poszczególny człowiek nie śj to jest również przedstawianie rzeczywistego przebiegu wszelkich zdarzeń. Przedstawianie każdej sytuacji w taki sposób, jak ona wygląda w oparciu o fakty, jak też okoliczności temu towarzyszące. W tej sprawie ma również zastosowanie w/w werset a nawet przede wszystkim.

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.