Świadkowie Jehowy wierzą, że Bóg potrzebuje ziemskiej organizacji

W poniższym materiale pochodzącym ze Strażnicy są zawarte stwierdzenia o wartości i potrzebie istnienia struktury organizacyjnej współczesnych Świadków Jehowy. Powstaje szereg pytań dotyczących zastosowanej interpretacji, zdaniem wydawcy potwierdzającej taki punkt widzenia. Pytaniem zasadniczym jest komu tak naprawdę potrzebna jest owa struktura?

 

Strażnica z 15 kwietnia 2013 roku str 25

Za pośrednictwem swego Syna Jehowa utworzył na ziemi strukturę organizacyjną, która współpracuje z niebiańską częścią Jego organizacji. Dlaczego do wykonania pracy opisanej w Ewangelii Mateusza 24:14 potrzebna była tak struktura? Rozważmy trzy powody.

Po pierwsze, zgodnie z zapowiedzią Jezusa jego uczniowie mieli dotrzeć z dobrą nowiną „do najodleglejszego miejsca na ziemi” (Dzieje 1:8) Po drugie, głosiciele ci mieli korzystać z pokarmu duchowego i odpowiedniego przewodnictwa (Jana 21:15-17). Po trzecie, mieli się wspólnie spotykać, żeby wielbić Jehowę i uczyć, jak realizować dzieło ewangelizacji. (Hebr. 10:24,25) Celów nie dałoby się osiągnąć przypadkowo. Dlatego naśladowcy Chrystusa musieli być dobrze zorganizowani.

Jak pokazujemy, że popieramy organizację Jehowy? Między innymi istotne jest, byśmy ufali braciom, którym Jehowa i Jezus powierzają nadzór nad działalnością kaznodziejską. Jest mnóstwo spraw w tym świecie, którymi tacy bracia mogliby się zajmować. Na czym jednak konsekwentnie koncentruje się widzialna część organizacji Bożej?”

 

Powstaje pytanie za czyją sprawą powstała taka struktura organizacyjna? Gdyby wydawca miał powiedzieć, iż za sprawą ludzi. To wówczas powstałby problem podporządkowania wiernych jej poleceniom. Więc moim zdaniem głównym problemem stojącym przed wydawcą, było jak przekonać czytelników do potrzeby związania ich ze sobą. Odpowiedź jest prosta uwierzcie: „Za pośrednictwem swego Syna Jehowa utworzył na ziemi strukturę organizacyjną”. A w rzeczywistości organizacja jest potrzebna tym którzy nią kierują, ponieważ Ojciec w niebie sobie zawsze sobie poradzi aby jego dzieci były z nim bez pomocy innych dzieci.

Reklamy

8 myśli na temat “Świadkowie Jehowy wierzą, że Bóg potrzebuje ziemskiej organizacji

 1. Cześć 🙂 Jestem Andzia mam 14 lat więc napisze swoimi słowami, po prostu po swojemu:) Jestem katoliczką, może nie taką że codziennie chodzę do Kościoła itd. ale uczęszczam w każdą niedzielę,staram sie jak najczęściej korzystac z Sakramentów Świętych oraz modlic się codziennie. To co tu zostało napisane(chodzi mi o wierzenie ŚJ) jest kompletną głupotą! To sie w głowei nie mieści jak oni sfałszowali Pismo Święte! Stek bzdur, nie pojmuje jak ludzue w to wierzą przecierz na chłopski rozum to nie logiczne. Biblia jest ORYGINAŁEM a ta ich nie wiadomo co sfałszowana księga pełna bzdur i kłamstw zaćmiewa ich umysły. Kiedyś czytałam że według ŚJ trzeba sie modlić do Boga po imieniu: Jehowe bo inaczej Bóg nas nie wysłucha. To bzdura! Ile jest przykładów w Bibli ludzi modlących się po prostu Boże Boże. Po drugie nie ma takiego czegoś jak Bóg Jehowa! To jest nieudolne przerobienie imienia Stwórcy, w Piśmie jest napisane Bóg Jahwe, a my katolicy nie wymawiamy Jego imienia z szacunku. Tak jak np. do nauczyciela nie powiemy: Dzien Dobry Jolka tylko mówimy Dzień Dobru Pani. Jacy ludzie są naiwni…szkoda gadać 🙂 Mam nadzieje że nigdy nie zwątpicie w naszą wiarę 🙂 Pozdrowienia i buziaki :*

  Polubienie

 2. Jezus nie mógł dokonać podziału na widzialną i nie widzialną część organizacji Bożej, bowiem nigdy nie mówił o żadnej organizacji. Jak można podzielić na dwoje coś co nie istnieje. Chrystus nie mógł dokonywać podziału czegoś o czym w ogóle nie rozprawiał. Zawsze zachęcał uczniów by pragnęli rzeczy niebiańskich.

  Polubienie

  1. Podział ORGANIZACJI BOŻEJ na część ziemską organizacji i część niebiańską został wprowadzony tu na ziemi tylko po to aby uwiarygodnić poczynania CK i nadać im wymiar konieczności podporządkowania przez wiernych na ziemi. Ten podział w rzeczywistości nie istnieje skoro Biblia o nim nie mówi. Nie mówi o żadnej ORGANIZACJI BOŻEJ.

   Polubienie

 3. Ciężko mi pojąć w jaki to sposób nasz Ojciec Niebiański utworzył ZA POŚREDNICTWEM SWEGO SYNA jakieś skomplikowane struktury organizacyjne. W którym to fragmencie Nowego Testamentu zrelacjonowano czarno na białym jak to Chrystus ustanawia owe struktury.
  Prawda jest taka, że takich informacji w Nowym Testamencie nie ma. Wyszczególniono w powyższym cytacie punkt po punkcie powody dla których rzekomo potrzebne było stworzenie prężnej organizacji. W kolejnych komentarzach postaram się zakwestionować ich zasadność.

  Polubienie

  1. Oczywiście, że tego nie można pojąć. Bo niby po co w taki sposób Bóg miałby tak realizować swój cel? Jak to działa w praktyce? Wspaniała struktura organizacyjna zdaniem wydawcy w akcji. Zobaczmy jak ojej działaniu napisano w książce „Świadkowie Jehowy Głosiciele Królestwa Bożego” str. 253 cytuję: „większość Świadków Jehowy na całym świecie korzysta co tydzień z tego samego pokarmu duchowego /ta sama treść Strażnicy/ (…) A jak to wygląda w praktyce? – pytanie moje. Dalej napisano tak: „pewna 70 letnia Kenijka tydzień po tygodniu przemierzała pieszo 10 kilometrów i przeprawiała się w bród przez rzekę. Koreanka (…) w USA (…) w jedną stronę musiała trzy godziny podróżować autobusem, pociągiem, łodzią oraz pieszo (…) W Argentynie pewna rodzina gotowa była była regularnie przemierzać 50 kilometrów i poświęcać jedną czwartą swych dochodów, byleby korzystać z zebrań na których studiuje się Biblię.” Oczywiście szacunek budzi znoszenie trudów jakie stały się udziałem tych osób i aby dotrzeć na miejsce zebrań. Czy jednak należy zgodzić, że taka organizacja wspierania wiernych przez „podawanie pokarmu” wynika z Boga? Nie. Jeśli w taki sposób Bóg miałby zorganizować podawanie tych samych pouczeń dla swoich sług to byłoby dla niego uwłaczające? A gdzie w tym wszystkim jest działanie Jego Ducha ? Nie Potrzebne pouczenia zdaniem wydawcy docierają przez Strażnicę. I zdaniem wydawcy brak kogoś na zebraniu jest odcięciem się od pouczeń od Boga. Totalny absurd. Żaden werset o tym nie mówi.

   Polubienie

   1. Ta z pozoru prężna organizacja i jej struktury, patrząc przez pryzmat poszczególnych członków, wcale nie funkcjonuje tak perfekcyjnie jak się ją przedstawia. Powody, dla których owa organizacja powinna istnieć w dzisiejszych czasach są mało zasadne bowiem jak sam uwzględniłeś w swoim komentarzu niektórzy muszą aż narażać życie aby być na zebraniu śj. W tym wypadku nieudolność owej organizacji jawi się jak czarno na białym. Podobnie jest w kwestii docierania z dobrą nowiną do każdego mieszkańca ziemi, nie podpiszę się pod stwierdzeniem, iż owa instytucja ma takie możliwości. Myślę też, że jeśli chodzi o dostarczanie pokarmu duchowego to sam fakt, że publikacje wydaje się w setkach języków nie świadczy jeszcze, że czytelnicy są dostatecznie odżywieni.

    Polubienie

 4. W nawiązaniu do cytatu ze Strażnicy pytam, co znaczy skomplikowany zwrot STRUKTRURA ORGANIZACYJNA, co konkretnie to znaczy?
  Zwrot ten bardzo szumnie brzmi i nadaje dywagacji odpowiedni charakter.
  Podnosi jakby jej wartość merytoryczną. A tak naprawdę ten błyskotliwy zwrot nie wnosi żadnej rzetelnej informacji. Ani Jezus ani jego uczniowie nigdy nie użyli zwrotu w języku greckim ani hebrajskim, który można by przetłumaczyć współcześnie na słowo organizacja, a tym bardziej na określenie struktura organizacyjna. Chrystus nigdy nie uczył o żadnej organizacji ani strukturach, z których miałaby się składać. Wydał uczniom zaledwie parę poleceń w kwestii głoszenia ewangelii. Liderzy śj. wykorzystali te fragmenty do zbudowania wielowątkowej doktryny o istniejącej dziś rzekomo Bożej organizacji.

  Polubienie

  1. I to jest jedna rzecz zwracająca uwagę – wartość merytoryczna tego słowa. Użycie słowa STRUKTURA ORGANIZACYJNA brzmi bardzo kompetentnie i niestety tylko brzmi. Za tym słowem co nie stoi nic a poszczególny wierny ma problem aby to rozsądnie wyjaśnić.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.