Świadkowie Jehowy. Oświadczenie do prasy opublikowane w czerwcu 2012r.

    Sąd w OAKLAND stwierdza odpowiedzialność Świadków Jehowy za seksualne wykorzystywanie dziecka w FREMONT  (w USA – dopisek  mój).

 

Sąd Najwyższy w Hrabstwte Alameda uznał Świadków Jehowy prawnie odpowiedzialnymi za wykorzystywanie seksualne 9-letniej dziewczynki byłego Świadka Jehowy z Fremont.

 

Wyrok został ogłoszony w środę 13 czerwca, okazało się, że starsi ze zboru Świadków Jehowy we North Fremont , którzy w 1990 znali sprawcę Jonathana Kendricka ale utrzymywali w tajemnicy przed rodzicami i rodzinami z dziećmi, że wykorzystuje dzieci w zborze więc były kolejne dzieci molestowane seksualnie. Kendrickowi udało się wielokrotnie molestować seksualnie Candace Conti przez okres ponad dwuletni, która teraz ma 26 lat,.

 

Okres, w którym w trakcie działań podejmowanych przez Świadków Jehowy, takich jak chodzenie od drzwi do drzwi na tym terenie o co zabiegał i potajemnie czynił zdobywając kontrolę nad swoją młodą ofiarą. Kendrick był ostatecznie skazany w 2004 roku za wykorzystywania seksualnego innej dziewczyny, a teraz jest zarejestrowany jako sprawca przestępstwa w Kalifornii.

 

 

Kluczowym w tym przypadku, według adwokata ofiary Ricka Simonsa z Hayward, był list napisany na temat polityki organizacji z Towarzystwa Strażnica w Nowego Jorku,  który przekazano wszystkim starszym w zborach Świadków Jehowy w Stanach Zjednoczonych, celem utajnienia informacji o wykorzystywaniu seksualnym dzieci Świadków Jehowy aby uniknąć procesów sądowych. Sprawa jest uważana za pierwszą w kraju z odwołaniem się bezpośrednio do polityki tajności tych informacji, przyjętej w 1989 r. i kontynuowanej do dziś. Pani Conti stwierdziła: „Kiedyś chciałam być jak najlepszym Świadkiem Jehowy. Teraz czuję, że robię więcej, aby pomóc innym dzieciom u Świadków Jehowy niż kiedy chodziłam od drzwi do drzwi szerzyć dobrą nowinę”. Sąd przyznał 7 milionów dolarów odszkodowania, i w czwartek rozstrzygnie, czy powinno być przyznane. odszkodowania za straty moralne.

 


 

 

Candace Conti poświęciła 2 lata próbując przekonać Świadków Jehowy, w południowej Kalifornii, we Fremont, aby zmienili politykę tajności, ale w końcu poddała się i złożyła swój pozew w 2011 roku. „Ta młoda kobieta, która doświadczyła brutalnego wykorzystania jako dziecko, nie mogła nikomu o tym powiedzieć i przez kilka lat przechodziła koszmar depresji i izolacji, wykazała się niesamowitą odwagę w obliczu potężnej  organizacji, ujawniła tajemnicę, zdradziła tą która utrzymywała ją w rękach potwora” – powiedział adwokat Simons o swoim kliencie.. Wyrok wydany przez sędziego Roberta McGuinnessa w Dept 22, Oakland.

 

 

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt:

 

 

Rick Simons: tel kom. 510-917-2169 / rick@fjslaw.com / biuro 510 – 582-1080×19

 

Sprawa Web Domain #: HG11558324 (Jane Doe przeciwko Strażnicy Biblii i Tract Society of New York, Inc)

……………………………………………………………………………………………………………….

Dlaczego zamieściłem tą informację? Odpowiem cytatami.  Oto jak o Świadkach Jehowy napisano w książkach do użytku publicznego:

„Kto dziś stanowi społeczność prawdziwych czcicieli Boga? Nie wahamy się powiedzieć, że są nimi Świadkowie Jehowy” – książka wydana przez Świadków Jehowy, „Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi” str 190.

Która religia opiera wszystkie swe wierzenia na Biblii i otwarcie opowiada o imieniu Jehowy? Która nakazuje miłość opartą na zasadach biblijnych, wierzy w Jezusa, nie jest częścią świata, a ponadto rozgłasza wieść o Królestwie Bożym jako jedynej nadziei dla ludzkości? Która spośród tak wielu religii na ziemi odpowiada tym wszystkim wymaganiom? Fakty niezbicie dowodzą, że ten warunek spełniają Świadkowie Jehowy”. –  książka wydana przez Świadków Jehowy „Czego naprawdę uczy Biblia?”  str 151

 

 

Reklamy

9 myśli na temat “Świadkowie Jehowy. Oświadczenie do prasy opublikowane w czerwcu 2012r.

 1. Rzeczywiście osoby które odeszły od organizacji śj. mogą zrobić więcej dobrego dla ludzi z zewnątrz i wewnątrz organizacji niż jako tzw. głosiciele dobrej nowiny. Na podstawie własnych przeżyć i doświadczeń mogą więcej przekazać słuchaczowi niż jako kolporterzy i głosiciele wyuczonych dogmatów.

  Polubienie

 2. Polityka tajności nie może służyć wybielaniu wizerunku danej instytucji czy organizacji. Tajemnicy nie można dochowywać tylko dlatego żeby nie zepsuć dobrego imienia przed światem jakiejś instytucji z uwagi na uchybienia czy przestępstwa dokonane w jej wnętrzu. Jeśli jakaś organizacja prowadzi politykę tajności, to powinna ona służyć dobro jej członków i przyczyniać się do ich bezpieczeństwa. Śj prowadzą politykę tajności głównie po to żeby nie stracić twarzy przed światem.

  Polubienie

  1. Podajesz, że polityka tajności ma służyć ochronie wizerunku organizacji. To jest prawda i to jest mocno wyeksponowane wewnątrz i ci którzy próbują ujawniać te brudy wewnątrz są mocno potępiani wręcz poczytywani za zdrajców szkodzących organizacji ogłaszanej jako przecież Boża. To jest biblijnie nietrafne określenie. Ponieważ wielu z tych byłych członków organizacji chciałoby mieć świadomość, że jest to organizacja która piętnuje i pozwala zbierać to co sieli również pedofilom. Niestety tak nie jest i to jest dla byłych przykre, że ofiary są bezradne i organizacja nie potrafi sobie radzić z problemem. Muszą działać w różny sposób aby przeciwdziałać przestępstwom
   wewnątrz organizacji z pożytkiem dla również śj.

   Polubienie

  2. Polityka tajności jest nieunikniona właśnie z uwagi na to, że literatura organizacji jak to opisano w dwóch książkach poniżej oświadczenia sadu do mediów. Organizacja jest tu przedstawiona jako kryształowa i wzorowo funkcjonująca struktura. Świadkowie mają głęboko wszczepiane przeświadczenie, że są najlepsi pod każdym względem. Mówią: „my jesteśmy w religii prawdziwej” i chwalą się tym wobec innych zachęcając do obserwowania ich i braniu przykładu. Stąd konieczne jest tuszowane wszystkiego co by temu obrazowi szkodziło i go podważało. Temu służy polityka tajności i zewnątrz i wewnątrz. Nie wszyscy wewnątrz wiedzą i nawet nie dopuszczają innej opcji, że jest inaczej. Czyni się wiele aby brudy nie wychodziły na zewnątrz ponieważ padłby mit czystej religii prawdziwej w przypadku procesów sądowych o przestępstwa. Oczywiście nie wszyscy śj i tak uwierzą, że takie przestępstwa mają miejsce ale będzie coraz więcej takich którzy sobie to uświadomią, że nie jest tak pięknie jak pisze WTS. Naprawdę szkoda tych którzy nadal wierzą, że nie jest tak źle jak piszemy. Też wolałbym aby było inaczej ale niestety nie jest.

   Polubienie

 3. Z podanego tu cytatu podoba mi się takie zdanie: „„Kiedyś chciałam być jak najlepszym Świadkiem Jehowy. Teraz czuję, że robię więcej, aby pomóc innym dzieciom u Świadków Jehowy niż kiedy chodziłam od drzwi do drzwi szerzyć dobrą nowinę”. Zgadzam się, że kobieta ta robi teraz więcej zwłaszcza dla dzieci u śJ. niż gdy chodziła od drzwi do drzwi szerzyć dobrą nowinę. Godne uwagi jest także to, iż Conti poświęciła aż dwa lata na próby przekonania śj aby zmienili politykę tajności. Ciekawe jest też, iż sprawa ta jest uważana za pierwszą w kraju z odwołaniem się bezpośrednio do polityki tajności tych informacji przyjętej 1989r. i kontynuowanej do dziś. Owa polityka tajności to naprawdę kontrowersyjna sprawa i rzeczywiście władze państwa powinny się jej bliżej przyjrzeć. Zdecydowanie służy ona bardziej ochronie napastnika nić dobra ofiary i samej organizacji.

  Polubienie

  1. To jest koszmar w tym co przeżyła Condace aby doczekać dnia zakończenia procesu który tak naprawdę się nie zakończył tym wyrokiem. On toczy się dalej bo WTS się odwołał. Też zwróciłem uwagę na tą wypowiedź: „„Kiedyś chciałam być jak najlepszym Świadkiem Jehowy. Teraz czuję, że robię więcej, aby pomóc innym dzieciom u Świadków Jehowy niż kiedy chodziłam od drzwi do drzwi szerzyć dobrą nowinę”. Każdy uważam człowiek myślący wg naturalnych i potrzeb chce czynić coś użytecznego. I WTS przedstawia cały czas głoszenie jako bardzo wartościową działalność. Najważniejszą w dzisiejszych czasach. Sam tak to czyniłem. Jest to głęboko w świadomości człowieka, iż tak jest. Stąd dobrze rozumiem to jej stwierdzenie. A poza tym nie może CK twierdzić, że to tylko i wyłącznie wina Kendricka ponieważ wydanie polecenia o nie informowaniu członków zboru kto jest pedofilem jest złe. A takie polecenie było tylko nie wszyscy o tym wiedzą, jeśli ktoś nie był starszym to nie ma o tym pojęcia i przyjmie wyjaśnienie, że nie było bez problemu.

   Polubienie

   1. Zastanawiam się nad tym jaki sens ma owa polityka tajności? Oczywiście nie ma potrzeby ze wszystkimi sprawami które dzieją się wewnątrz organizacji śj biegać do mediów i rozgłaszać po całym świecie. Każda organizacja ma prawo do pewnej tajności i prywatności. Jeśli jednak w grę wchodzi bezpieczeństwo współwyznawców, a zwłaszcza dzieci o jakiejkolwiek polityce tajności nie może być mowy. Sprawa musi być zgłoszona do odpowiednich organów niekoniecznie do mediów. Nie ma takich organizacji i instytucji które byłby od tego obowiązku zwolnione.

    Polubienie

    1. Zgadzam się. że polityka tajności nie ma sensu ale też nie jest wskazane aby jak to określasz podejmować jakieś nadzwyczajne i intensywne kampanie informujące media o zaistniałej sytuacji. Tylko jak zauważasz problem dotyczy bezradnych dzieci i nieświadomych zagrożeń a reakcja przeciwdziałająca organizacji ŚJ jest praktycznie żadna. Stąd pokrzywdzone dzieci muszą być chronione. Jeśli dorośli i odpowiednie organy nie reagują trzeba informować media celem nagłośnienia problemu z powodu bezsilności wrażliwych jednostek. Nie wolno zapominać, iż szkoda wyrządzona dziecko przez pedofila jest nieodwracalna. Dziecko nigdy nie odzyska normalnego dzieciństwa.

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.