Świadkowie Jehowy mniemają, że ich ustami „mądrość woła”

  Ktoś się może zastanawiać skąd u Świadków Jehowy taka świadomość wyjątkowości tego co czynią? Odwiedzają innych przecież ludzi mających odmienny pogląd na przyszłość człowieka. I niekiedy mimo podziwu dla gorliwości w tym co czynią nie mogą zrozumieć skąd u nich takie zaangażowanie? Łatwiej to będzie zrozumieć kiedy zobaczymy, jak Ciało Kierownicze które decyduje o treści ich publikacji przedstawia działalność które prowadzą odwiedzając ludzi w ich domach? Jeśli podaje się, że ich działalność to głoszenie „dobrej nowiny” która jest „prawdziwą mądrością „ dla ludzkości. Wskazuje na najlepsze rozwiązanie problemów ludzkości. A oni w to wierzą to uważają, że mają coś wyjątkowego. do przekazania innym. Czy istotnie tak jest? Przeczytaj poniższą treść z ostatniej strony najnowszego wydania Przebudźcie się na maj 2014r.:

MĄDROŚĆ WOŁA’ CZY JĄ SŁYSZYSZ?

Czyż mądrość wciąż nie woła i czy rozeznanie nie wydaje swego głosu Stanęła na szczycie wzniesień, przy drodze, na skrzyżowaniu szlaków. (…) U progu wejść głośno woła” (PRZYSŁÓW 8:1-3).

MĄDROŚĆ jest bezcenna. Bez niej popełnialibyśmy jedno głupstwo za drugim. Ale gdzie można znaleźć prawdziwą mądrość? Pisarz Księgi Przysłów miał na myśli niezrównaną mądrość naszego Stwórcy. Została ona udostępniona praktycznie całej ludzkości— na kartach wyjątkowej Księgi, Biblii. Weźmy pod uwagę poniższe fakty:

*„Biblia to najpoczytniejsza książka w dziejach ludzkości”— wyjaśnia The World Book Encyclopedia. „Jest też tłumaczona częściej i na więcej języków niż jakakolwiek inna książka”. W całości albo częściowo ukazała się niemal w 2600 językach, dzięki czemu może ją czytać ponad 90 procent ludności świata.

* Mądrość „głośno woła” również w bardziej dosłownym sensie W Ewangelii według Mateusza 24:14 czytamy: Ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec [obecnego . Świata]”.

Tę „dobra nowinę” można nazwać prawdziwą mądrością, ponieważ wskazuje ona na przewidziane przez Boga mądre rozwiązanie problemów ludzkości— na Jego Królestwo, czyli rząd Boży, który obejmie władzę nad całą ziemią. W rezultacie będzie jeden świat i jeden rząd (Daniela 2:44; 7:13,14). W związku z tym Jezus Chrystus modlił się słowami: „Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi” (Mateusza 6:9, 10). Świadkowie Jehowy poczytują to sobie za zaszczyt, ze głoszą o Królestwie Bożym w 239 krajach! Mądrość— Bożą mądrość —naprawdę woła, nawet „u progu wejść”. Czy ją słyszysz?

Cały problem, że „dobra nowina” (Ewangelia) w wydaniu Świadków Jehowy to jest „inna ewangelia” niż ta o której jest mowa w Biblii. Tylko to, że jest inna temu zaprzeczają twierdząc, że głoszą tą zapowiedzianą. Tą która miała być głoszona ludzkości. Biblia mówi o Królestwie Bożym, a Świadkowie Jehowy głoszą o rządzie Jezusa Chrystusa i 144 000 wziętych z ziemi tak zwanych ‚pomazańców” których niektórzy jeszcze są na ziemi i nadzorują działalność Świadków Jehowy. A głoszenie takiej ewangelii określają mianem zawołania mądrości ich ustami do innych ludzi. Nie mówią tego wprost ale skoro o tym mówi Biblia a ona jest najpopularniejszą książką na świecie a oni na temat Królestwa Bożego mówią innym i to jest mądre rozwiązanie. Znaczy to, że „mądrość wola” i powinieneś słuchać.

Reklamy

12 myśli na temat “Świadkowie Jehowy mniemają, że ich ustami „mądrość woła”

 1. To jest uważam te stanie z wyłożonymi publikacjami WTS, to sposób na szukania zainteresowania tym co czynią ŚJ. Czy to jest głoszenie ewangelii z I w.n.e? Nie. A to że rozmawiali i piłce nożnej świadczy tylko o tym, że są psychicznie przygotowani na to, że rzadko się zdarza, że ktoś podejdzie. W przyjętym zachodzeniu do ludzi w ich domach jest jeszcze trudniej ze znalezieniem rozmówców. Dzięki za pozdrowienia. .

  Polubienie

 2. Cóż, kiedy ostatnio szłam nieopodal dużej pętli tramwajowej w moim mieście, to widziałam jak tam też stało dwóch panów ŚJ. I usłyszałam strzępek ich rozmowy – gadali o piłce nożnej.
  Ciekawe jest też to, że jakoś nikt nie przychodzi po tę literaturę, a przynajmniej ja nie widziałam… Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

 3. Zim powyżej napisano: „Tę „dobra nowinę” można nazwać prawdziwą mądrością (…) Świadkowie Jehowy poczytują to sobie za zaszczyt, ze głoszą o Królestwie Bożym w 239 krajach! Mądrość— Bożą mądrość —naprawdę woła, nawet „u progu wejść”. Czy ją słyszysz?”.
  Czy głoszenie „mądrości” wymaga takich zabiegów jak podajesz? Nie.
  Czy opisany przez Ciebie sposób działania ŚJ czyli głoszenia ewangelii (dobrej nowiny) jest tym zapowiedzianym przez Jezusa? Sam widziałem w różnych miastach w Polsce jak przestawiają się nazwałbym straganową „dobrą nowinę” – czyli ktoś stoi i proponuje kolorowe ich publikacje.

  Polubienie

 4. Biblia nie może być czytana przez 90% ludzi na świecie, gdyż jeszcze ponad 2000 języków świata (a to prawie 1/3) nie ma dostępu do Pisma w swoim przekładzie. Pomijam już to, że prawie połowa ludzi na świecie nie umie czytać ani pisać.
  Wszystkie dane nt. przekładów Pisma i pracy misyjnej różnych kościołów można przeczytać na stronie http://www.bsm.org.pl.
  A propos – czy świadkowie Jehowy prowadzą działalność alfabetyzacyjną (tj. nauczania czytania i pisania) w biednych krajach Afryki i Azji? Tak tylko pytam… Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

  1. Zim bardzo ciekawe spostrzeżenie. Dobrze, że to napisane. Właśnie takie komentarze wzbogacają zawarte treści. Szkoda, że takich jest mało. Apropos pytania czy świadkowie Jehowy prowadzą działalność alfabetyzacyjną? Oni odpowiedzą, że tak prowadzą taką działalność. Trzeba dodać po to aby przedstawiać własne poglądy choćby na temat rządu Bożego i twierdzić, że masz człowieku szansę żyć wiecznie pod jego panowaniem. Przecież nauczył cię czytać abyś o tym się dowiedział.

   Polubienie

   1. Zapytałam, bo jakoś nie słychać o budowaniu np. szkół w Afryce czy uczeniu Cyganów przez ŚJ. Robią to protestanci, katolicy i chrześcijanie niezależni. Pozdrawiam 🙂

    Polubienie

    1. Szkół nie zakładają ale to czynią. Nie ja o tym powinienem pisać, bo zapewne czytają twój komentarza ŚJ i milczą a więc napiszę. „Jest taka informacja w Strażnicy z roku 2002 z 15 listopada str 32: „Świadkowie Jehowy zorganizowali kursy czytania i pisania w 850 miejscach w całym Mozambiku, żeby ludzie mogli samodzielnie czytać Słowo Boże. Poza tym każdego tygodnia prowadzą jakieś 50 000 bezpłatnych studiów biblijnych. Wszystko to wchodzi w zakres ogólnoświatowej biblijnej działalności wychowawczej, którą objęto już 235 krajów (Mateusza 24:14). Każdego, kto chciałby skorzystać z tego programu, serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z miejscowymi Świadkami Jehowy”.
     Dziękuję za pozdrowienia

     Polubienie

    2. Zapytałam po prostu z czystej ciekawości.
     Swoją drogą, ostatnio w moim rodzinnym Krakowie trwa intensywna „ewangelizacja” ze strony świadków. Od paru miesięcy oni stoją ze swoją literaturą przy każdym głównym punkcie komunikacyjnym, czy w deszcz, czy w najgorszy smog krakowski, czy w mróz, czy w upał. Podobno to pionierzy i chyba ktoś albo coś zmotywowało ich do takiego wytrwałego stania… Pozdrawiam 🙂

     Polubienie

 5. Trudno się zgodzić ze stwierdzeniem, że dobra nowina którą głoszą śJ po całej zamieszkanej ziemi tj właśnie mądrość która „głośno wola”. Nowina o Królestwie w interpretacji ŚJ nie ma nic wspólnego z mądrością o której pisał Kaznodzieja. Ludzie ci przede wszystkim głoszą własne doktryny i poglądy nie tylko w kwestii Królestwa ale wielu innych dziedzinach.

  Polubienie

  1. Wysuwają tezę, że głoszą dobrą nowinę o Królestwie Bożym a więc tym samym mniemają, że na nich się spełnia proroctwo Jezusa z Ew. Mateusza 24:14. Trzeba w tym miejscu wyjaśnić, że w ujęciu biblijnym to Królestwo – król + poddani króla + teren nas którym król sprawuje rządy. A w ujęciu WTS Królestwo – to rząd Jezusa i 144 000 współkrólów wziętych z ziemi. Ciało Kierownicze uważa siebie z kandydatów do tego przyszłego rządu. W tym ujęciu wiadomo dlaczego interpretacja CK jest taka a nie inna. I widać, że Królestwo Boże CK jest inne niż biblijne. Czy to jest głoszenie mądrości?

   Polubienie

 6. W cytacie zamieszczonym mamy informację, że Biblia to najpoczytniejsza
  książka w dziejach ludzkości i może ją czytać ponad 90 % ludzi. Nie zaznaczono jednak, że nie każdy przekład biblijny odzwierciedla prawdziwą mądrość Boga. Weźmy np. przekład Nowego Świata, trudno powiedzieć żeby on odzwierciedlał mądrość Bożą skoro został on tak zredagowany by podpierać nie nauki prawdy, ale nauki ŚJ. Niektóre fragmenty to czysta interpretacja podpierająca dogmaty ŚJ.

  Polubienie

  1. To się zgadza, ze nie każdy przekład Biblii w pełni odzwierciedla mądrość Boga. Wydawca jednak to jakby pomija, bo przecież przyjmując, że 90 % ludzi na ziemi może czytać Biblię we własnym języku. Wydawca uważam, że ma świadomość, iż nie chodzi tu o przekład Nowego Świata. Ten przecież nie jest tak szeroko dostępny. A jednak uważa, że „mądrość woła” do wszystkich niemalże ludzi na ziemi „ustami ŚJ”. I takie ujęcie sprawy przez WTS jak widać jest kompletnym absurdem.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.