Rząd Boży ciągle nie skompletowany

 

    Ciało Kierownicze prezentuje pogląd, że Królestwo Boże to rząd Boży. Ciekawe jest przy tym to, że to rząd Boży ale złożony z ludzi, ze 144 000. Tylko Jezus Chrystus jest jedynym co prawda głównym przedstawicielem tego rządu niepochodzącym z ziemi. Bardzo zaskakujące jest również to, że biorąc pod uwagę interpretację kierownictwa organizacji to rząd które kompletowanie trwa najdłużej. Nie zdarzyło się w historii aby jakikolwiek rząd był kompletowany tak długo. Jeszcze dziwniejsze jest to, że na dziś nie jest wiadomo kiedy będzie skompletowany? Oto jak o tym pisano w Strażnicy z 15 stycznia 2008r. w artykule: „Poczytani za godnych otrzymania Królestwa”

„Niebiański rząd Boży niemal skompletowany!

 

Począwszy od roku 33 n.e., dziesiątki tysięcy namaszczonych chrześcijan dowiodło silnej wiary i wytrwało w wierności aż do śmierci. Osoby te zostały już poczytane za godne otrzymania Królestwa i dostąpiły tej nagrody — najwyraźniej w początkowym okresie obecności Chrystusa (odczytaj 1 Tesaloniczan 4:15-17; Objawienie 6:9-11).

Pomazańcy żyjący jeszcze na ziemi są absolutnie pewni, że jeśli pozostaną wierni, to wkrótce otrzymają nagrodę. Miliony drugich owiec, rozmyślając o wierze swych namaszczonych braci, zgadza się z tym, co apostoł Paweł powiedział o braciach z Tesaloniki: „My sami szczycimy się wami wśród zborów Bożych ze względu na waszą wytrwałość i wiarę we wszystkich waszych prześladowaniach oraz uciskach, które znosicie. Jest to dowód prawego sądu Bożego, prowadzącego do poczytania was za godnych królestwa Bożego, dla którego też cierpicie” (2 Tes. 1:3-5). Gdy tylko odejdzie z ziemi ostatni pomazaniec — obojętnie, kiedy to nastąpi — niebiański rząd Boży zostanie skompletowany. Jakiż będzie to powód do radości — w niebie i na ziemi!”

Moim zdaniem takie „problemy” ze skompletowaniem „rządu Bożego” powinny wzbudzać potrzebę zastanowienia czy Królestwo Boże to faktycznie rząd w rozumieniu przedstawianym przez Ciało Kierownicze Świadków Jehowy. Potrzebna analiza tego co mówi Pismo Święte na ten temat aby nie tkwić w oczekiwaniach których realizacja napotyka tak „ogromne problemy”. W czym tkwi problem? Przecież sama nazwa wskazuje, że rząd jest zdaniem CK „Boży” a zatem czy Bóg miałby takie problemy? Jaka jest wiarygodność rządu który nie może się skompletować? Jego sformowanie ciągle się przedłuża i wydawca podaje: „Gdy tylko odejdzie z ziemi ostatni pomazaniec — obojętnie, kiedy to nastąpi — niebiański rząd Boży zostanie skompletowany. Jakiż będzie to powód do radości — w niebie i na ziemi!” Wydawca podaje: „obojętnie, kiedy to nastąpi” czyli nie lepiej było powiedzieć nie wiadomo kiedy. To jest rzecz rozumując jeżykiem wydawcy to jest sprawa o znaczeniu fundamentalnym. A tu ciągle pytania bez odpowiedzi…….

Reklamy

4 myśli na temat “Rząd Boży ciągle nie skompletowany

 1. Tym bardziej, że z tego co czytałam o historii świadków (z opracowania w książce „Oszukani” Josha McDowella i ze strony Watchtower), wynika, że żaden z tzw. rządu Bożego u świadków nie był i nie jest Żydem. Chyba, że interpretują oni Izrael w NT jako Izrael duchowy = świadkowie. Ale co w takim razie z milionową rzeszą z „wszystkich narodów” w późniejszym wersecie? Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

  1. Otóż poruszyłaś istotny wątek, ze członkowie z tzw. rządu Bożego u świadków żaden nie był i nie jest Żydem. I słusznie zauważasz, że ich zdaniem tzn. Ciała Kierowniczego jest tzw. Izrael duchowy. Tylko doprecyzuje, że ów Izrael duchowy to według interpretacji WTS to nie Świadkowie Jehowy, a wyłącznie pomazańcy czyli tylko ci z nich którzy są powołani lub mają nadzieję wejść w jego skład. To tłumaczy dlaczego w składzie są tam ludzie z różnych narodowości i Żydzi też. Tylko bardzo dziwne jest to, że akurat w tym przypadku jest argument, że jest to duchowe pojmowanie. Zaraz jednak w tek samej sprawie twierdzą, że 144 000 to jest liczba dosłowna. Nie należy jej rozumieć duchowo jako liczby o wielkiej bliżej nieokreślonej jednostek wchodzących w jej skład. Czyli tu gdzie im tak pasuje to jest dosłownie, a gdzie im nie pasuje dosłownie to symbolicznie. Nie ma w tym żadnych czytelnych reguł kiedy dosłownie a kiedy symbolicznie.

   Polubienie

 2. Swego czasu zatrzymałam się nad tym fragmentem z Objawienia Jana (Apokalipsy), gdzie jest mowa o 144 000. I jest wyraźnie napisane, że tu chodzi o Żydów, o plemiona Izraela. Teraz pytanie, czy tę liczbę należy rozumieć dosłownie (jako 144 000 zbawionych Żydów), czy symbolicznie. Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

  1. To bardzo dobre pytanie czy liczbę 144 000 Izraelitów – Żydów należy rozumieć dosłownie czy symbolicznie? Otóż w centrali Świadków Jehowy ustalono, że jest to liczba dosłowna. Właściwie bez argumentów po za tym, ze Jezus mówi do apostołów w ew. Łukasza 12:32 „Nie bój się, MAŁA trzódko, gdyż wasz Ojciec uznał za dobre dać wam królestwo” Królestwo czyli dał im możliwość rządzenia a ponieważ MAŁA a więc ta liczba w stosunku do liczby ludzi musi być ich zdaniem MAŁA. I twierdzą, że 144 000 w stosunku do miliardów ludzi to jest mało. Jest to argument słaby i przy pytaniach dociekliwych nie do uzasadnienia.
   Ponieważ tak jak się przeczyta mowa jest o Żydach, to po pierwsze a po drugie jak tą liczbę można rozumieć dosłownie skoro w tym spisie pokoleń z Objawienia nie ma pokolenia (plemion) Efraima i Dana, a dodam takie były? Jest natomiast pokolenie Józefa a takiego nie było. Czyli nie są to dosłowne rozumiane plemiona żydów. A jeśli są to symboliczne plemiona to niby dlaczego liczba 144 000 ma nie być symboliczna?
   Dziękuję za pozdrowienia.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.