Potomstwo Abrahama wg Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy

      W literaturze Świadków Jehowy często na różne sposoby jest wymieniana postać Abrahama. Postać znana z historii powstawania i kształtowania się narodu izraelskiego. Jest to postać ważna w nauczaniu doktryny Świadków Jehowy związanej z przyszłością zarówno ich samych jak i całej ludzkości. Dlaczego? Bóg zapowiedział, że poprzez „potomstwo” Abrahama spłyną błogosławieństwa od Boga na cały rodzaj ludzki. A kim jest potomstwo Abrahama? Wyjaśnienie znajdujemy w najnowszej Strażnicy z października 2014 roku z artykułu „Mniej niezachwianą wiarę w Królestwo Boże” na str. 10 w akapicie 11 napisano:

Przymierze Abrahamowe literalnie urzeczywistniło się na potomkach Abrahama, gdy odziedziczyli oni ziemię obiecaną, ale jak wynika z Biblii, ono ma też spełnienie duchowe (Gal. 4:22-25). Apostoł Paweł wyjaśnił pod natchnieniem, że w tym większym spełnieniu głównym przedstawicielem potomstwa Abrahama jest Chrystus, a drugorzędną częścią – 144 000 chrześcijan namaszczonych duchem (Gal. 3:16,29; Obj. 5:9; 14:1,4). Niewiasta wydająca potomstwo jest ,Jerozolima górna, – niebiańska część organizacji Bożej, składająca się z lojalnych stworzeń duchowych (Gal. 4:26,31) Tak jak zapowiadało przymierze Abrahamowe, potomstwo to zapewni błogosławieństwo ludzkości”..

Powyższe wyjaśnienie kim jest potomstwo Abrahamowe nasuwa szereg pytań. Oto one: Skąd jest wzięte wyjaśnienie, że jest „główny przedstawiciel potomstwa Abrahama czyli Chrystus”? Skąd pochodzi sformułowanie, że jest „drugorzędna część potomstwa Abrahama – 144 000 chrześcijan namaszczonych duchem”. Rozstrzygniecie tego problemu jest niezwykle ważne w kontekście tego, że przez potomstwo Abrahama błogosławieństwo miało spłynąć na wszystkie narody.

Podany w nawiasie werset w Strażnicy z Galatów 3:16 ale nie zacytowany ani nie polecony do przeczytania przez wydawcę brzmi wg przekładu Świadków Jehowy: A obietnice oznajmiono Abrahamowi i jego potomkowi. Nie mówi: „I potomkom”, jak o wielu, lecz jak o jednym: „I twemu potomkowi”, którym jest Chrystus. Postawmy zatem następne pytania: Gdzie tu jest mowa o jakieś „drugorzędnej części potomstwa Abrahama – 144 000 chrześcijan namaszczonych duchem”? Wręcz przeciwnie pod natchnieniem Paweł podaje:Nie mówi: „I potomkom”, jak o wielu” a czy 144 000 to nie jest wielu? A dalej podaje Apostoł Paweł:lecz jak o jednym (…) którym jest Chrystus”.

W jaki sposób zatem wydawca wysuwa tezę o istnieniu drugorzędnej części potomstwa Abrahamowego? Czy to nie jest wyprowadzanie czytelników w błąd? Część z tych którzy tak to interpretują jak powyżej uważa się za należących do potomstwa Abrahama czyli powołanych do klasy 144 000 namaszczonych chrześcijan. Jeśli wprowadzanie w błąd to wiadomo w jakim celu. Resztę oceńcie sami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.