Dziewczyna były Świadek Jehowy obnaża organizację jako religię niszczącą życie

UK / 24 maj 2015 Ben Tufft

ŹRódło:  www.independent.co.uk/news/world/americas/ex-jehovahs-witness-schoolgirl-exposes-organisation-as-a-religion-that-destroys-lives-10273064.html

Uczennica która opuściła Świadków Jehowy po tym jak zapoznała się brakiem ochrony wrażliwych kobiet i niszczeniem ich przez organizację informując o tym w przemówieniu do swoich kolegów.

Powstrzymywała łzy, przypominając swoje osobiste doświadczenia jako członka kościoła o tym jak ją uczono, że wszyscy poza jej religią, w tym jej ojciec, zostaną zniszczeni w Armagedonie.

Ona również była świadoma niskiej pozycji kobiet w hierarchii organizacji, i że są one postrzegane jako gorsze od mężczyzn.

One nie mogą nauczać ludzi. Nie potrafią nawet mówić z podium przed mężczyznami, jak to robię teraz „, powiedziała.One nie są od kwestionowania decyzji podjętych przez mężczyzn. To byłoby szkalowanie”.

Odrębne zdanie od ortodoksyjnej doktryny i praktyki kościelnej jest zabronione dla Świadków Jehowy, a ci, którzy mają inne zdanie są wykluczani przez przywódców religijnych. Przestrzega się ich przed niezależnym myśleniem i uważa się, takich za wprowadzonych w błąd przez diabła.

Najbardziej szokujące zarzuty odnoszą się do kobiet, dziewczyny z którymi rozmawialiśmy, które były Świadków Jehowy, chciały pozostać anonimowe.

Jedna z nich o imieniu Jane zadzwoniła, będąc rzekomo przesłuchiwana przez starszych zboru, po tym jak została zgwałcona, podczas pracy jako sprzedawca ubezpieczeń.

Starsi podobno powiedzieli, że kusi ludzi z uwagi jak przy tej okazji się ubierała a mężczyźni są przecież „tylko ludźmi”.

Aby mogło to jej być  odpuszczone, i nie była ekskomunikowana, lub „wykluczona”, Jane musiała zacząć być bardziej być ostrożna w ubiorze, porzucić pracę i co najgorsze zrezygnować z oskarżeń przeciwko atakującemu.

Inna, o imieniu Donna, rzekomo molestowana przez mężczyznę z jej zboru, gdy była młodą dziewczyną, ale nic  nikomu nie mówiła, bo wiedziała, że nic nie można zrobić.

Donna twierdzi, że następnie była wykorzystywana fizycznie i emocjonalnie w ciągu 14 lat małżeństwa, a kiedy poszła do starszych kościelnych o wsparcie powiedziano jej, że to jej wina, i powinna być lepszą żoną.

Ostatecznie Donna rozwiodła się z mężem, ale jej męka nie skończyła. Bo została „wykluczona” z organizacji, co oznaczało, że nie mogła rozmawiać ze swoimi znajomymi lub członkami rodziny w kościele.

Co gorsza jej dzieci uczono, aby nie rozmawiały z nią, bo ona była zła, które są oddzielone od niej przez jej byłego męża, i nie wiedzą nic innego o tej religii. Są one również przerażone rozczarowane ojcem i ich bogiem ” – powiedziała dziewczyna.

Religia jest zdolną oddzielić  kochającą matka od jej dzieci. Nic nie może być bardziej niszczące dla matki.”

Kościół walczył z poprzednimi zarzutami przez uciszanie ofiar wykorzystywania seksualnego, aby uniknąć kary, to żenujące zachowanie Kościoła, ale zawsze energicznie zaprzeczali o swojej winie.

W 2015 roku kalifornijski sąd nakazał Towarzystwu Strażnica, firmie, które jest związana ze Świadkami Jehowy, zapłacenie $ 2,8 mln odszkodowania, po nieudanej próbie ujawnienia przeszłości nadużyć przez członka zboru, który doprowadził do wykorzystywania seksualnego dziewięcioletniej dziewczyny.

Po przekazaniu wszystkich informacji ukrytych przez religię przed swoimi członkami dziewczynka skończyła przemówienie, mówiąc, że nie chce „ mieć w tym udziału”.

Jest to religia, która głosi miłość i akceptację, ale w rzeczywistości to wszystko jest warunkowe. Miłość i akceptacja jest tak długo, jak członkowie są absolutnie posłuszni i nigdy pytają o nic dlaczego „- powiedziała.

„Ta religia niszczy życie, niszczy rodziny i robią to w dużej skali naznaczając … a są naprawdę dobrzy w uciszaniu tych, którzy ich opuszczają”.

Świadkowie Jehowy natychmiast odmówili komentarzy.

9 myśli na temat “Dziewczyna były Świadek Jehowy obnaża organizację jako religię niszczącą życie

 1. Zgadzam sie też, iż w organizacji Świadków Jehowy zrzuca się niejednokrotnie winę na ofiarę, jakoby to ona prowokowała sprawcę tudzież była złą zoną i stąd ma kłopoty. Ja sama miałam taką sytuacje, że mąż nie zachowywał sie najlepiej w małżeństwie naszym, a na spotkaniu pasterskim, sługa obwodu próbował szukać winy we mnie, jakobym to ja prowokowała meża. Efekt był taki, że ten mój „doskonały” mąż zostawił mnie dla innej kobiety.

  Polubienie

  1. A to było częstym przypadkiem, że od niej starsi oczekiwali więcej i podnosili poprzeczkę a od niego tego winnego zaniżali wymagania. Mieli w ten sposób problem z głowy, mówiąc np. „przebacz mu” lub „wiesz jaki on jest”. Czyli cierpiąca była nierozumiana i ten mąż preferowany. Wszystko moim zdaniem zależało od tego jaką wartość pod kątem przydatności dla starszych przedstawiał on. Wszak to mógł założyć krawat i spodnie a ona nie i zostać tym starszym a ona nie choćby była najzdolniejsza i najmądrzejsza. Więc zależało starszym aby ona go wspierała w tym aby był kandydatem na starszego. Taka postawa jej była im potrzebna.

   Polubienie

   1. Zgadzam sie. Zdarza się,, że w zborze są kobiety dużo bystrzejsze i zdolniejsze od mężczyzn sprawujących funkcje starszego. Gdyby mogły być na przywileju zbór stałby na dużo wyższym poziomie, byłaby większa frekwencja i więcej swobody myślenia. Niestety, muszą one słuchać się starszych, chociaż ich decyzje pozostawiają wiele do życzenia.

    Polubienie

    1. Tu nawet nie chodzi o to czy miałyby pełnić funkcje starszego i wówczas byłoby lepiej mądrzej. A chodzi o to aby mogły się wypowiedzieć śmiało, a nie w sposób zakamuflowany.

     Mężczyźni jako starsi mogą jak to się mówi palnąć każde głupstwo i jej nie wolno sprostować. Zdarzało się, że pada pytanie a kto będzie miał w niedzielę wykład (przemówienie) a X, to nie przyprowadzę zainteresowanych na zebranie, bo nie będę się wstydzić.

     A po zborze chodziły informacje jakie to lapsusy popełniali niektórzy starsi w stylu znanego np.: No dziś będziemy rozbierać Pawła do Galotów. Czy będziemy analizować list ap. Pawła do Galatów.

     Polubienie

 2. Podziwiam tę dziewczynę za odwagę. Nie każdy miałby śmiałość wystąpić z takim przemówieniem przed całą klasą. Nie powiedziałabym, że kobiety w organizacji Świadków Jehowy są jakoś strasznie żle traktowane, czy szykanowane, jednak rzeczywiście nie stoją na równi z mężczyznami. Osobiście nie podobało mi się kiedy byłam w organizacji, że kobiety nie mają prawa głosu w decyzjach podejmowanych przez mężczyzn, nie mogły nic wygłosić stojąc przed mikrofonem, czy musiały, o zgrozo, w niektórych okolicznościach nakrywać głowy. Ogólnie wystąpienie tej dziewczyny podobało mi się.

  Polubienie

  1. Częściowo się zgadzam z Tobą, że nie są źle traktowane. Dlaczego częściowo? Duże znaczenie miało to kim był czy jest jej mąż. Ile lat ona jest śj? Jakie od lat sobie wypracowała opinię u starszych. Znam przypadki, że jak miała jak to się mówi „gębę od ucha do ucha” to się z nią liczyli starsi a nawet się słuchali. Choć z mówiąc z urzędu nic nie mają do gadania kobiety jak napisano w 1Tm 2:12 nwt-pl „Nie pozwalam kobiecie nauczać ani sprawować władzy nad mężczyzną, lecz ma zachowywać milczenie.” Ta wypowiedź jest jednoznaczna.

   Czasami bywało, że starszy nie miał lotnego umysłu i stale popełniał jakieś lapsusy słowne i wówczas jeśli taka kobieta była błyskotliwa i był problem, albo sobie radził i słuchał albo się ośmieszał a zbór pikował w dół, jeśli chodzi o frekwencję i szacunek dla starszych.

   Polubienie

   1. Witam pisałem i piszę o tym żebyście nie wpuszczali świadków jehowy nawet na próg swojego domu a uratujecie swoje rodziny braci ojców matki siostry i swoje dzieci będziecie zdrowsi na ciele a przede wszystkim na umyśle zachowacie radość życia zobaczycie jak świeci słonice i nikt nie będzie was zmuszał do stania pod drzwiami obcych ludzi tylko po to żeby ich okłamywać poznacie co to prawdziwa wiara nie ta wyimaginowana przez Rassella czy jakiegoś innego prezesa bo tak nazywacie swojego papieża a kiedy odejdziecie od nich to zmusicie tych siedzących na wysokich stołkach papieży do uczciwej pracy bo nieprawdą jest że jesteście sobie równi że zwrot siostro bracie ciociu was jednoczy to jedna wielka ściema wymyślono to wszystko po to żeby panować nad wami świadkami jehowy żeby zatruć wasz umysł a tym samym pozbawić was samodzielnego myślenia i patrzenia na świat w sposób naturalny czyli jak u ludzi normalnych tego was pozbawili obiecując wiele i nic , przyglądam się swoje mu świadkowi jehowy i jej kumplom słucham ich knowań to ci którzy mówią o miłości braterstwie równości a wszystko to jedno wielkie gówno prawda .. Starsi mają swoje towarzystwa wybrane do których nie wpuszczają szeregowców bo to nie ta pólka są za mali Nadzorcy nie bardzo wpuszczają do swojego kręgu starszych a jeśli wpuszczą to tylko takiego starszego jak słynny Bolek czyli donosiciela i tak ten łańcuszek się ciągnie . Chwała tej dziewczynie że przejrzała na oczy i wyrwała się z tej organizacji o której większość ludzi mówi że to sekta i mają racje bo jak długo można żyć i być sterowanym przez strażnicę jakim prawem jakiś starszy zboru Piotr Adamski czy inny starszy ma decydować kiedy bić dzieci a kiedy mają klęczeć na grochu tylko dla tego że siostra poprosiła o radę kto w tym kraju dał świadkom jehowy prawo do wtrącania się do rodzin , jakim prawem starszy zboru szantażuje dziewczynę pełnoletnią słowami (jeśli wyjdziesz za niego to będziesz niegodna z pewnością opętał cię szatan będziemy musieli cię ukarać itd itd ) przecież to jest jawne znęcanie się i najgorsza niegodziwość jaką starszy funduje swoim owieczką kiedy dzieci przestaną być molestowane a prawda wyjdzie na jaw dlaczego wszystkie świństwa władze tuszują przed swoimi członkami tak właśnie działają sekty … Gratuluje każdemu kto przyczyni się do uratowania choć by jednej osoby wskazując im prawdziwe oblicze zwykłych kłamców którzy siedzą na wysokich stołkach a których jedynym zadaniem jest zastanawianie się jak zniewolić i zniszczyć wasze rodziny dlatego wszystkie wasze działania powinny zmierzać do tego żeby szeregowemu członkowi otworzyć oczy a to pozwoli im się otrząsnąć z tego koszmaru ..bo wiara nie może być horrorem wiara powinna upiększać człowieka a nie go tłamsić dziewczynie Gratuluje i każdemu kto wyrwie się z tej SEKTY

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.