Miłość w ujęciu Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy

    W Strażnicy WYDANIE DO STUDIUM na MAJ 2017 jest artykuł pod tytułem: „Nie dopuść, żeby twoja miłość oziębła” Należy zauważyć, że w tytule nie ma zawarte o jaką miłość chodzi? Do kogo lub czego? Wydawca nie silił się na precyzję. Dlaczego? Oczywiście w treści to sprecyzował o co mu chodzi? Czy jednak słusznie? Uważam, że dokonano manipulacji w treści artykułu. Zwróćmy uwagę na czym to polega i do czego zmierza? Jest jak zwykle przedstawiony specyficzny punkt widzenia wydawcy na czym owa miłość polega. Pisząc tą treść i nie tylko chce drogi czytelniku zwrócić uwagę na szczegóły, takie niby nieistotne ale ukazujące co jest celem wydawcy, a więc skoncentrowanie uwagi czytelników na sobie. Oczywiście trzeba to zrobić bardzo delikatnie i subtelnie.

Oto obszerne fragmenty artykułu:

KIEDY Jezus podawał znak „zakończenia systemu rzeczy”, zapowiedział: „Miłość większości oziębnie” (Mat. 24:3, 12). …. Proroctwo Jezusa dotyczące zaniku miłości odnosi się również do naszych czasów. Miłość do Boga jest coraz mniej widoczna ….

Przeanalizujemy teraz, jak możemy dbać o zachowanie silnej miłości do 1) Jehowy, 2) prawdy biblijnej oraz 3) naszych braci. … Zanim Jezus przestrzegł przed utratą miłości, wcześniej tego samego dnia podkreślił, kogo przede wszystkim trzeba kochać. Powiedział: „‚Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem’ … Naszą wiarę i miłość do Boga może przygasić również zniechęcenie. …

MIŁOŚĆ DO PRAWDY BIBLIJNEJ

Jako chrześcijanie zgłębiamy prawdę i bardzo ją cenimy. Jej niezrównanym źródłem jest Słowo Boże. W modlitwie do Ojca Jezus powiedział: „Twoje słowo jest prawdą” (Jana 17:17). Miłość do prawdy zaczyna się od nabywania dokładnej wiedzy ze Słowa Bożego (Kol. 1:10). Chodzi jednak o coś więcej niż o samo przyjmowanie suchych informacji. Warto zwrócić uwagę, jak pisarz Psalmu 119 pomaga nam zrozumieć, na czym polega miłość do prawdy biblijnej (odczytaj Psalm 119:97-100). Czy w ciągu dnia mamy czas, żeby porozmyślać o jakimś fragmencie Biblii, chwilę się nad nim zatrzymać? Dzięki zastanawianiu się, jakie korzyści przynosi nam stosowanie się do poznawanych prawd, jeszcze bardziej je cenimy.

Psalmista powiedział dalej: „Jakże miłe dla mego podniebienia są twe wypowiedzi, bardziej niż miód dla mych ust!” (Ps. 119:103). Możemy rozsmakować się w wybornym pokarmie duchowym, który otrzymujemy od organizacji Bożej. A nieśpieszne delektowanie się nim pozwoli nam niejako zatrzymać go na dłużej na swoim podniebieniu, żeby utrwalić sobie „miłe słowa” prawdy i wykorzystywać je do pomagania innym (Kazn. 12:10).

Prawdę ze Słowa Bożego kochał również prorok Jeremiasz. Zobaczmy, jak silnie wypowiedzi Boże oddziaływały na jego serce. „Znaleziono twoje słowa i ja zacząłem je jeść; i słowo twoje staje się dla mnie radosnym uniesieniem i radością mego serca; bo jest nade mną wzywane twoje imię, Jehowo, Boże Zastępów” (Jer. 15:16). Jeremiasz „jadł” i „trawił” cenne słowa Boga przez rozmyślanie nad nimi. W ten sposób rozwijał głębokie docenianie zaszczytu reprezentowania Boga i ogłaszania Jego orędzia. Czy z miłości do prawdy biblijnej uważamy to za wyjątkowy zaszczyt, że w tych czasach końca możemy reprezentować imię Boga i głosić o Jego Królestwie?

Co jeszcze oprócz czytania Biblii i opartych na niej publikacji pomoże nam rozwijać głęboką miłość do zawartej w niej prawdy? Regularne chodzenie na zebrania.Jednym z głównych sposobów, w jakie jesteśmy uczeni prawdy, jest cotygodniowe studium Strażnicy. Żeby dobrze zrozumieć omawiany temat, do każdego zebrania trzeba dobrze się przygotować. Warto przy tym przeczytać wszystkie podane w artykule wersety.

MIŁOŚĆ DO BRACI

W ostatnią noc przed śmiercią Jezus powiedział uczniom: „Daję wam nowe przykazanie, żebyście się wzajemnie miłowali; tak jak ja was umiłowałem, żebyście wy też miłowali się wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was miłość”Biblia zapowiadała, że „dni ostatnie” tego niegodziwego systemu rzeczy będzie charakteryzować samolubstwo i chciwość (2 Tym. 3:1, 2). Dlatego jako chrześcijanie musimy bardzo się starać, żeby pogłębiać swoją miłość do Boga, prawdy biblijnej i do siebie nawzajem. To prawda, że czasami może dochodzić między nami do drobnych nieporozumień. Jednak niezwykłym dobrodziejstwem dla każdego członka zboru jest to, że dzięki miłości potrafimy wyjaśniać nieporozumienia w życzliwy sposób (Efez. 4:32; Kol. 3:14). Nigdy więc nie pozwólmy, żeby nasza miłość oziębła! Nadal pielęgnujmy żarliwą miłość do Jehowy, Jego Słowa i do braci.”

Warto się zastanowić gdzie Biblia mówi o miłowaniu prawdy pojmowanej jako interpretacji tej księgi przedstawionej przez Towarzystwo Strażnicy, a konkretnie przez czasopismo Strażnica. Nie ma takiego wersetu. A zatem na czym polega miłowanie prawdy i w ogóle skąd się wzięło? A mimo to jest w artykule takie zdanie: Jednym z głównych sposobów, w jakie jesteśmy uczeni prawdy, jest cotygodniowe studium Strażnicy”.Kuriozalne jest to, że nie powiedziano o miłowaniu Boga i bliźniego a tylko „miłowaniu braci” (członków ich organizacji), a miłowaniu jakiejś prawdy w przykazania  ch nie ma mowy. A wykluczonych nie muszą miłować, a nawet wolno czytelnikom nienawidzić, nawet takich którzy za nie tolerowanie niegodziwości jak pedofilia zostali wykluczeni. Szczyt zakłamania i obłudy. A żeby zostać wykluczonym wystarczy nie akceptować pseudo-prawdy w wydaniu Ciała Kierowniczego podanej w Strażnicy. To nie ma nic wspólnego z miłowaniem Boga „całym swym umysłem’. -Mateusza 22:37 wg NW

4 myśli na temat “Miłość w ujęciu Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy

 1. W Nowym Testamencie nie ma mowy o tym,żeby jednych miłować a drugich nienawidzieć. Natomiast Świadkowie jehowy miłują tylko siebie nawzajem, zaś tych, którzy Świadkami już nie chcą być, się nienawidzi. Jak można wyznaczyć sobie jakąś grupe ludzi, których sie nienawidzi?

  Polubienie

 2. Miłość do prawdy, czyli konkretnie do czego? Powiem za Piłatem, „co to jest prawda”? Z tego, co wyczytałam z Biblii, nie ma żadnego wyszczególnienia na miłość do prawdy i na miłość do Boga. Owszem jest mowa o miłości, ale do Boga i bliżniego. Nie ma mowy o miłości do jakieś szczególnej grupy ludzi, typu „bracia”. Jest miłosć, ale ogólnie do bliżniego. Owszem w Nowym Testamencie jest mowa o miłości do braci, ale nie ma mowy o miłości TYLKO do braci. Owszem braci trzeba szczególnie miłować, jednak nie zwalnia nas to z miłowania bliżniego. Nie ma też mowy o nienawiści do tych, którzy już braćmi nie są.

  Polubienie

  1. Potwierdzasz swoimi słowami to co napisałem powyżej. Nie w Biblii czegoś takiego o czym napisało w tym artykule ck. Miłość do bliźniego nie określa do kogo ma być okazywana. Kim jest ten bliźni?

   Miłość organizacyjna to miłość wybiórcza do określonej grupy ludzi podzielającej na ślepo poglądy ck i kończy się wraz ze zmianą stanowiska osoby w sprawie nauk ck.

   Czyli jest warunkowa. A miłość do prawdy to pojęcie abstrakcyjne. Bo „prawda” ck jest zmienna jak pogoda.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.