Nie próbuj zmieniać na lepsze tego świata zdaniem świadków Jehowy. Czy tylko?

   Czy trzeba dążyć do tego aby nasze życie było lepsze aby otaczający nas świat był lepszy. Czy też nie? Specyfiką organizacji świadków Jehowy jest nie dążenie do zabiegania aby też świat był lepszy choć nie musi to dotyczyć poszczególnych jednostek w tej organizacji. Przez cytaty z ich literatury łatwo jest to udowodnić i to czynię poniżej posługując się Strażnicą, że takie było stanowisko tej organizacji od wielu lat. Nie zabiegaj o zmiany, bo tego świata nie zmienisz. Od tego jest Królestwo Boże to rząd który takich zmian dokona w słusznym czasie. Bądź cierpliwy im czekaj na Królestwo Boże. Trochę podobnie wygląda w innych religiach o podłożu chrześcijańskim, przez zachęcanie do cierpienia i znoszenia cierpliwości. Po cytacie ze Strażnicy podam przykłady i zachęcam do zastanowienia się jak to jest swoista dyskusja na komentarze i często bez głębszej wiedzy o tym czy ci którzy przeciwstawiają się patologiom religijnym czynią właściwie. Przeanalizowałem komentarze pod filmem : „Wizyta Danuty Kubik w Nadarzynie”. Należy pamiętać, że dawna jest tak, że pozytywnie jednak zmiany w myśleniu i działaniu rodzą się w bólach i często ci którzy do nich dążą byli wyśmiewani i krytykowani. Nie jednokrotnie tak było do ich śmierci i to niestety jest smutne. Zobaczymy jaka postawę wobec niesprawiedliwości zaleca Strażnica:

W OBECNYM świecie na porządku dziennym spotykamy się z nieuczciwością, niesprawiedliwością, uciskiem oraz z innymi przykrymi warunkami. Wielu ludzi z tego powodu popada w silne rozdrażnienie. Nie widząc wyjścia z tych trudnych do rozwikłania sytuacji, stają się niecierpliwi i domagają się natychmiastowej ulgi. Cóż jednak można osiągnąć zniecierpliwieniem lub gniewem?

Z pewnością przez niecierpliwość czy oburzenie nie zmienimy świata ani też nie położymy kresu ludzkiej niedoskonałości. Dopóki panuje obecny system rzeczy, dopóty istnieć będą kłopoty i trudności.

Gdy będziemy się często nadmiernie denerwowali tym stanem, tylko sobie zaszkodzimy. Poczujemy się nieszczęśliwi i w końcu zrujnujemy zdrowie…. Obyśmy więc w świecie przepełnionym bezprawiem nadal wykazywali cierpliwość! Dzięki temu zachowamy czyste sumienie wobec Boga i ludzi, uciszymy kłótnie, utrzymamy radosny nastrój nawet w niesprzyjających okolicznościach i uchronimy zdrowie, ponieważ nie będziemy się przesadnie denerwowali tym, czego się nie da zmienić. A poza tym wszystkim możemy wyglądać cudownej perspektywy bezkresnego życia w sprawiedliwych warunkach. Cierpliwość naprawdę opłaca się sowicie. w77/13

Oto jak traktowana jest Danuta Kubik jej pełnomocnik i towarzysząca jej kuzynka w wypowiedziach oglądających nagranie. Rozrzut w opiniach jest duży. Wiele jest ciepłych i pozytywnych. Są jednak w mniejszości te niepochlebne, świadczące o kompletnym braku wiedzy o organizacji świadków Jehowy i co za tym idzie całkowitym niezrozumieniu tej wizyty w Nadarzynie. Zachęcam do pozyskiwania, szukania informacji aby znaleźć odpowiedź co do motywów i celu tej wizyty. To nie boli. A na pewno wzbogaca.

Oto przykłady:

Daniel Czyzewski 8 godzin temu

18:45 „jestem na rencie” „schorowana” „chcialabym odpoczac” TO PO CO TAM PRZYJECHALA? żeby odpocząć? wykłócać się na starość???? KTOŚ JĄ ZMUSZAŁ DO

PRZYJAZDU? durnota ludzka nie zna granic

Całkowity brak ustalenia przyczyn tej wizyty i stąd skandaliczna ocena.Mimo, że autor miał dużo czasu aby zdobyć wiedzę w temacie.

Sonny 2 miesiące temu

Co za ludzie.. Jechali 500km zeby narobic awantury. Na co oni liczyli ze wybiegnie armia braciszkow z kawka herbatka paczkami i ciastem? Nie no parodia. Nie chcecie nalezec do SJ nikt nikogo na sile tam nie trzyma ale nie robcie z siebie pajacow.

Podobny przykład świadczący o całkowitym braku wyczucia i wiedzy jakiemu celowi służyć miała ta wizyta. Krzywdząca ocena i jeszcze do tego ubliżająca. Wstyd.

John Doe 9 miesięcy temu

Czy to nie pretekst by mieć dusze w złych emocjach ? Ja poza ponad 6 lat i niech mają owe dane choć wątpie by komitet nie miał co robić tylko dane przeglądać

Piszący komentarz zupełnie nie rozumie, jakiemu celowi służą dane zbierane, po za tym co się oficjalnie podaje i co tam jest?Wszędzie we wszystkich urzędach dane są dostępne dla zainteresowanych a tu nie. Dlaczego? To wiele mówi.

Piotr Gołębiewski 4 tygodnie temu

w pierwszym kontakcie to niby takie koty milusie ale jak ktoś odejdzie to są jak lwy, tygrysy i lamparty!!!

Trafnie, mimo że nikt tam nie ubliżał odwiedzającym ale też był chłód i nieżyczliwość i to trzeba pokazywać. Tą zimno kalkulowaną życzliwość.

Marian Tomiczny 9 miesięcy temu

Jaki miły i słodki ten pan ,jak w pracy od domu do domu …

To prawda.

Bingo 4 miesiące temu

Do jakiego stopnia trzeba mieć zryty beret żeby wstąpić do tego bydła.

Zachowanie gospodarzy w Nadarzynie wobec gości, budzi takie emocje. Niewłaściwe ale po części rozumiem.

sylw smith 2 tygodnie temu

takie sprawy to sie zalatwia listem poleconym a nie jezdzi , isc do prawnika i zalatwic po jaka cholere wy tam jezdzicie , olali was bo maja w dupie bylych swiadkow

Niestety brak wiedzy, gdyby było to takie proste, to nie było by tej wizyty a poza tym niektórzy nigdy by nie dowiedzieli się jak traktuje się tam tych którzy domagają się tego co im się należy.  Należy ważyć słowa ../mają w du…  byłych świadków/ aby nie było oskarżeń niepotrzebnych  w Nadarzynie. 

sylw smith 2 tygodnie temu

zlozyc doniesienie do prokuratury i koniec ja bym sie z dziadami nie szczypal

Prokuratura nie jest gotowa pomagać i niestety tego nie robi. Autor komentarza nie ma wiedzy jaka jest rzeczywistość.

Nighthunteer kropka 4 miesiące temu

Sekciarze z wypranymi mózgami…szkoda tych ludzi, którzy dali się wziąć na lep ich pozornych zalet…

Słusznie i zgadzam się, choć słownictwo jest zdecydowanie niewłaściwe ale rozumiem emocje.

Maciej W 1 miesiąc temu

Prymitywna amerykańska kapitalistyczna firma jakich tysiące. Śmieszne, że religię można sprzedawać jak hamburgery w Mac u. Cóż, skoro jest popyt…

Trudno to komentować.

Andrzej Wiśnieski 4 miesiące temu

To bezduszna korporacja, jak wyszli z konspiry to zbutnieli!

Nie myślałem tak ale być może autor wie coś czego nie wiem.

Angelo Masi 4 miesiące temu

Cholera na Policje z tym

Policja nie ma wiedzy o skali naruszeń u nich prawa i nie reaguje tak jak powinna. Należy powstrzymać emocje.

Claus Stauffenberg 9 miesięcy temu

Te dane osobowe to na tablicach zapisane ? a może by tak odwiedzić wszystkich świadków który mają również tej Pani nr telefonu aby go skasowali 🙂 żenada prawdziwe przedszkole ha ha ha

Nie ma takiego planu ale nie życzy sobie Danusia przetwarzania danych przez Biuro Oddziału w Nadarzynie i ma takie prawo.

Adam Jablonski 7 miesięcy temu (edytowany)

Reprezentują Jehowę. ( I nie wykluczam , że jako organizacja nadal reprezentują, pomimo wielu błędów. Bądź co bądź zaczęli świetnie wychodząc z wielu błędnych nauk oraz, jednak jako jedyni głoszą o Królestwie Bożym ). To, jak z Biblii wynika, ogromna odpowiedzialność. Coś widzę, że sobie w Nadarzynie pokpiono z tej odpowiedzialności. I ostatnio często widać w tej organizacji dużo pychy, „nadymania się.”. Sprawa jest prosta, ( zakładając , że ufa się Biblii ) : Jeśli to organizacja Boża, to Jahwe ją oczyści ( i to może być bolesne ) , jeśli nie to pewnie umrze sobie kiedyś ‚śmiercią naturalną ‚ z braku członków.

Ciekawa diagnoza.

T To 9 miesięcy temu

Po co ci te dokumenty, skoro nadal czujesz się ŚJ to zacznij chodzić na spotkania i okaż skruchę. Widać, że nie rozumiesz na czym polega być ŚJ. Bracia spokojnie z tobą porozmawiali i tłumaczyli o co chodzi. Nie wpuścili was do biura bo agresywnie się zachowywaliście.


Właśnie Danusia nie chce powrotu. Pokazała od kulis jakich manier uczy ta organizacja i ją pożegnała. Nie wszyscy muszą być w ich organizacji aby czuć się świadkami Jehowy. Autor na to nie wpadł.

Lucyna Maria 1 tydzień temu

Jakie czyste intencje? Ludzie wasze początki wyglądały inaczej, dzisiaj jestem w szoku a pamiętam lata 70-te bo w tych czasach moja rodzina wchodziła do waszej organizacji i dzięki Bogu, ja nie zostałam świadkiem ale dobrze pamiętam, że wykorzystali mojej mamy załamanie i depresje i tym sposobem została świadkiem razem z moimi wtedy małymi siostrami. Po latach obserwacji z cała odpowiedzialnością mogę napisać, że to sekta i raczej do Boga daleka droga. Nie piszę o tych, którzy uwierzyli wam że to prawda tylko o tych co siedzą wyżej i wprowadzają ludzi w błąd..przykre to i nie powinno mieć racji bytu. Właściwie o tylko dzięki świadkom nie uznaję już żadnej religii i nikomu nie wierzę! Tylko ciekawi mnie wasz cel i do czego tak naprawdę dążycie, co chcecie osiągnąć? Mam nadzieję, że jednak ludzie nie dadzą się omamić bo zdaje się, że robicie to skrupulatnie i po cichutku ale prędzej czy później wyjdzie szydło z worka. Tego jestem pewna. Szkoda tylko tych ludzi, którzy wam wierzą.

Bardzo ciekawa opowieść i szkoda, że takich jest niewiele.

marbud35 budny 2 miesiące temu

ale banda. Sekta ignorantów.

Rozumiem emocje ale nie wszyscy są tam ignorantami. Trzeba ważyć słowa.

Alan 7 miesięcy temu

nie dziwie sie SJ ze was nie wpuscili do srodka jak zachowujecie sie agresywnie i niekulturalnie. SJ mieli prawo was nie wpuszczac do srodka, chocby z powodu kamery i waszech chamskiego, prostackiego i niestety typowego dla „moherowych beretow” zachowania. sam bym was tez nie wpuscil bo balbym sie co z tego by wyszlo.

Skandaliczny obraźliwy komentarz. Wstyd.

Michal Kos 8 miesięcy temu

Oficjalne wycieczki sa tak zorganizowane ze złego nic nie zobaczysz.

Właśnie na pokaz potrafią pokazać się pięknie.

Aaa K 10 miesięcy temu

Komedie robicie. Ja odeszłam rok temu ale normalnie. A wy szopki robicie.

Nie wszyscy muszą czynić tak jak autorka komentarza. Obraźliwy komentarz.

Dariusz Szyszka 10 miesięcy temu (edytowany)

Komedie? Należy zapoznać społeczeństwo z PRAWDZIWYM wizerunkiem zakłamanej sekty świadków Szatana (Jehowy)! Trzeba to upubliczniać by ostrzegać społeczeństwo!  Czym więcej takich nagrań zostanie opublikowanych, tym większa szansa że ktoś się opamięta, lub nie przystąpi do tego pomiotu Szatana!

Słusznie Darku.T.


LSalander 8 miesięcy temu

Niezły z ciebie troll. W którym momencie tam pojawiła się jakaś agresja ?

Na takie pytanie zawsze jest brak odpowiedzi. Mimo, że nazywanie trollem jest zniżanie się do poziomu rozmówcy.

Pu Fachman 4 miesiące temu

Masakra fałszywe kierownictwo i urzędasy wierchuszki Ś. J . Którzy swoich byłych ,, wyznawców ” traktują jak natręta i naiwniaka ( który notabene utrzymywał przez znaczną część swojego życia tych obłudników – guru sekty) – wyznawcy Ś.J. powinni przejrzeć na oczy i usamodzielnic swoje postępowanie i myślenie !!!

Bardzo dobra ocena jakie jest podejście często tylko tymczasowych gospodarzy Nadarzyna do byłych swoich braci. Rozumiem emocje i bardzo mocne sformułowania. Sam jednak takich nie używam.

Na koniec powiem tak, że jeśli się ocenia, że wszystko jest na zewnątrz organizacji Świadków Jehowy to świat szatana. To takie postawienie sprawy zobowiązuje i nie ma usprawiedliwienia przez twierdzenie, że wszędzie są patologie a więc mówią w tej organizacji, u nas te…. NIE. Wy mam na myśli kierownictwo w tej organizacji uważacie się za tych lepszych. Pytanie w czym? Nie naprawiamy szatańskiego świata. On zostanie zniszczony a mówią „my jako ci uznani przez Boga przeżyjemy”. Jeśli tak to proszę zapamiętać nie ma tolerancji dla patologii u was. Oczywiście patologia jest u was jeszcze większa, bo ukrywana, bo jak można p niej mówić o niej skoro jesteśmy podobno lepsi. Oto cytat dlaczego nie naprawiają tego świata ale nie dbają o jakość organizacji w której są, bo ona jest podobno boża te kłamstwo ich blokuje.

Szukanie spraw Królestwa wymaga ustalenia właściwej hierarchii wartości.Przykład tego dał nam Jezus… Z przyjemnością spożywał z innymi posiłki i pił wino …. Głównym pokarmem było dla Jezusa wykonywanie woli Jehowy (Jana 4:34-36). Gdy naśladujemy Jezusa, prowadzimy naprawdę satysfakcjonujące życie! … Odczuwamy miłość i wsparcie zboru. Radujemy też serce Jehowy. Właściwa hierarchia wartości sprawia, że dobra materialne i przyjemności nie są naszymi panami… Im bardziej angażujemy się w działalność na rzecz Królestwa, tym skuteczniej dajemy odpór duchowi świata. w15.9.2008.

Niestety nie tak nie jest.

26 listopada 2018 roku, o godzinie 9.00 w Sądzie Rejonowym w Pruszkowie. Będzie rozpatrzenie zażalenia Danuty Kubik, na postanowienie Prokuratury Rejonowej  w Pruszkowie, w sprawie naruszeń związanych z ochroną danych osobowych przez Biuro Oddziału w Nadarzynie.

Można zobaczyć jaka jest rzeczywistość  i wtedy można się przekonać jaka jest a nie doradzać nie mając o niej pojęcia.

7 myśli na temat “Nie próbuj zmieniać na lepsze tego świata zdaniem świadków Jehowy. Czy tylko?

 1. Andrzeju!

  Tobie bardzo dziękuję za trud i wysiłek jaki musiałeś włożyć w napisanie tego artykułu. Bardzo cenię Twoją pomoc i zaangażowanie się w pomoc dla mnie i dla innych, byśmy mogli żyć godnie i nauczyli się ubiegać o to, do czego mamy prawo. Bez takich ludzi jak Ty Andrzeju, nie mielibyśmy nawet wiedzy, że nasze podstawowe prawa są łamane. Niestety, w organizacji Świadków Jehowy wmawiano nam, że to z nami jest coś nie tak jak powinno być i dawaliśmy się zwodzić przez szereg lat. Teraz nie godzę się na to, by inni decydowali za mnie i mówili mi, co dla mnie jest doble lub złe. Teraz też sama decyduję, czemu poświęcam czas, by temu poświęcić czas na lepsze zrozumienie czyjegoś punktu widzenia na jakąś sprawę.
  To, co robisz pisząc obszerne komentarze, posługując się cytatami z Biblii i literatury Świadków Jehowy oraz z mediów, to ciężka i wyczerpująca praca. Myślę, że wiele osób ceni, to co piszesz lecz nie wszyscy są gotowi zadawać sobie tyle trudu, by pisać komentarze, dlatego proszę pisz również o swoich odczuciach, jak to odbierasz, kiedy brak jest większego odzewu na to co zamieszczasz.
  Ja pomimo, że również rzadko zamieszczam komentarze, doceniam przede wszystkim praktyczną pomoc w utwierdzaniu mnie, że mam prawo nie godzić się na przejawy totalnej ignorancji naszych praw.

  Bardzo potrzebne są takie osoby, które pokazują zakłamaną rzeczywistość i uczą nas wyciągać samodzielne wnioski. Myślę, że Twoje angażowanie się w pomoc innym jest czyniona kosztem Twoich wyrzeczeń, co mnie też niepokoi, ale to Twój wybór.

  Wdzięczna Danuta.

  Polubienie

 2. Witaj Andrzeju.
  Żeby wygrać z niesprawiedliwością i kłamstwem nie można walczyć na ich zasadach.
  Cały świat podlega niegodziwcowi a więc on ustala zasady.Nie można więc wygrać ze złem na jego zasadach.
  Im bardziej się w to angażuje tym bardziej niegodziwiec czerpie energię z ofiary.
  Nie wygra się nigdy w ten sposób.
  Odradzam taki sposób ponieważ prawda,altruizm,wolność i samokontrola polegnie.
  Trzeba się koniecznie odłączyć od ich zasad i nie kopać z koniem.
  Prawda,sprawiedliwość,altruizm jest ukryty w nas.Trzeba to wydobyć ze swego wnętrza i tym żyć.
  Sprawiedliwość nie leży na ulicy,w salach(lożach)królestwa.
  To co widzimy na oczy to ukryta gra niegodziwca.On żyje z angażowania się w jego grę.
  Andrzeju,czy Danusia to rozumie o czym piszę?
  Biblia to ich zasady.To prawo,które przyszło z zewnątrz jak wirus.
  Jeśli kocha się i ufa czemuś obcemu z zewnątrz spotka nas wielka choroba.
  Człowiek żyje po to aby być szczęśliwym w harmonii ze wszystkimi na zasadzie prawa naturalnego,które nie
  nie przyszło z zewnątrz a nadane zostało przy urodzeniu jako cząstka naszego Stwórcy na zasadzie podobieństwa.
  Szkoda,że mało kto to rozumie a tym bardziej szuka.
  Pozdrawiam.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Maniek.

   Powiem jak to już pisałem i Ty również ten świat jest tak ustawiony aby właśnie prawo naturalne dotyczące harmonii współpracy nie działało a tylko aby jedni jako elity żyli kosztem drugich.
   Temu służy prawo stanowione.
   Daje się mimo zauważyć, że ci którzy to wiedzą są w różnych miejscach struktur społecznych a poza tym aby żyć kosztem drugich trzeba mieć jak to się mówi oczy dokoła głowy a tak si ę niestety nie da i zawsze coś umknie uwadze. W konsekwencji jest tak jak to się mówi; doputy dzban wod nosi do puki się ucho nie urwie.

   Inne powiedzenie: nosił wilk razy kilka… Niestety ważne aby nie zgadzać się na lekceważenie swoich naturalnych praw. To działa jak prawo równowagi a ci którzy chcą naruszać prawa innych i panować nad innymi działają przeciwko harmonii i naturalnemu prawu i działają też poniekąd przeciwko sobie. Czynią wszystko aby zniechęcać przeciwdziałać pozytywnym działaniom mających swe źródło w prawdzie,sprawiedliwości i altruizmie czyli naturalnych podstawach wszczepionych przez Stwórcę lub Ojca dzieciom.
   Są bez szans na trwałe. Próbują jednak przeciwdziałać zmianom. Wiadomo dlaczego, bo po zmianach, czyli powroty do źródeł ich nie ma.

   Pozdrawiam wszystkich.

   Polubione przez 1 osoba

  2. Maniek!
   Pozwól, że nie zgadzam się z Twoim punktem widzenia, że nie należy szukać sprawiedliwości, tylko dlatego, że organizacja, w której byłam i na której się zawiodłam nie kierowała się zasadami zawartymi w Biblii. Gdyby było tak, jak piszesz, że Biblia to ICH zasady, nie musiałabym szukać sprawiedliwości w sądach, znalazłabym ją w tej organizacji. Niestety, jest tak, jak napisał Andrzej, że oni mówią tylko o zasadach lecz rzeczywistość jest zupełnie inna. To oni uważają się za tych, którzy są uznawani przez Boga, jako Jego organizacja i twierdzą, że świata nie należy zmieniać. Nawet jak sami krzywdzą innych swoimi decyzjami, to rozwiązywanie problemów należy pozostawić Bogu Jehowie.
   Jeżeli ma się taki sposób myślenia, to moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z Bogiem, bo to jest tolerancja dla ukrywania różnych patologii, skoro ICH zdaniem nie należy mówić za co ktoś został wykluczony, nie należy mówić negatywnie o starszych zboru. To znaczy, że starszym zboru można popełniać rażące błędy i trzeba czekać z ich naprawieniem do Nowego Świata, a ci którzy domagają się sprawiedliwości muszą biernie czekać na Jehowę i udawać, że ich nie boli wyrządzona krzywda lub po prostu ODEJŚĆ z organizacji, bo nikt ich tam siłą nie trzyma. Dlaczego w mediach kłamliwie twierdzą, że z tymi, którzy odchodzą można utrzymywać normalne stosunki, że można z nimi rozmawiać, skoro dobrze wiemy, jakie zasady STOSUJĄ i jaki OSTRACYZM stosują wobec byłych swoich członków?!!!
   Moim zdaniem, to nie przyszło z zewnątrz jak wirus. Moim zdaniem chore jest milczenie, kiedy wiemy ile zła wyrządza taka organizacja, która w oczach wymiaru sprawiedliwości uchodzi za uczciwą, pożyteczną i trzymającą się zasad oraz traktującą innych w zgodzie z ustalonymi zasadami, a dobrze wiemy, że tak nie jest.!!!
   Szkoda, że Ty Mańku tego jeszcze nie rozumiesz!!! Masz takie prawo, ale pozwól, że ja wcale nie muszę myśleć tak jak Ty, a tym bardziej nie CHCĘ się biernie przyglądać temu, co dostrzegam. Sądzę, że już wiele błędów w życiu popełniłam, a tym samym wyrządziłam wiele krzywdy sobie i swoim bliskim takim sposobem myślenia, że nie należy mówić głośno o swoim bólu i poczuciu krzywdy.

   Życzę zdrowego spojrzenia na dziejącą się rzeczywistość, a o siebie zatroszczę się sama. Andrzej wcale nie musi być moim rzecznikiem. Przykro mi, że nie zawsze mogę się odnieś do Twoich komentarzy na temat mojej osoby, ale naprawdę brakuje mi czasu, na przekonywanie innych, że cenię sobie inne wartości i chcę z nimi żyć w zgodzie z sobą. Nie próbuję naprawiać świata, jednak kiedy świat udaje się być ‚głuchy’ na krzywdę moją i innych, nie zamierzam się temu biernie przyglądać choć kosztuje mnie to ogrom czasu i pochłania wiele środków materialnych. Biblia, to moje zasady, chociaż nie wszyscy muszą to akceptować.

   Danuta

   Polubienie

   1. Witaj Danuto.

    Nie spodziewałem się,że mi przyklaskasz.
    Ale nie jest mi obojętna Twoja krzywda ze strony ludzi z korporacji handlowej Strażnica.

    Pragnę tylko Ci zakomunikować,że nie znasz prawdy oraz zasad prawa przyrodzonego nadanego
    przy urodzeniu od Stwórcy.Prawo to jest w Tobie od urodzenia.Ale jest przykryte kłamstwem wpajanym od
    narodzin.Nie znajomość prawa naturalnego nie zwalnia z odpowiedzialności.
    Biblia jest przeciwieństwem prawa naturalnego.Nie tylko biblia ale wszystkie księgi święte na tym świecie.
    Wszystko w tym świecie jest nowym porządkiem aby pan,bóg lub król czy mistrz panował nad stadem
    ludzi oraz całych zasobów ziemskich.
    Nowe prawo przyszło z zewnątrz i zostało siłą wprowadzone.Pamiętamy z historii i z kart biblii jak okrutny
    był Jehowa nawet dla niemowląt.Wcale nie różnił się od Baala i Molocha.A Izraelici pięknie opanowali sztukę rabowania i mordowania.Hitler i Stalin to mili sympatyczni kolesie w porównaniu z Izraelitami.
    No cóż,Jehowa ma wyłączną licencję na mordowanie,ponieważ obiecał wskrzesić do życia z powrotem.
    Jakby nie było wskrzeszania to nie miałby już kogo mordować.Logiczne…

    Nie mogę ciągle ludziom punktować biblijnej historii miłosiernego Jehowy.Niech ludzie zadadzą sobie
    wreszcie trud i zaczną myśleć samodzielnie co czytają.Umiejętność czytania uczy dzieci szkoła ale
    zrozumienie tego co się czyta powinni uczyć rodzice.A mnie właśnie mama powtarzała nie czytaj
    biblii o tym okrutnym Jahwe.Było to 40 lat temu.Ale ja nie słuchałem się aż tak bardzo i zostałem
    najemnikiem korporacji Strażnica.Mama miała rację.Wiedziała co jest napisane w biblii ponieważ
    nikt jej nie szkolił jak ma rozumieć.Sumienie…
    Są porządni ludzie co nie chodzą do kościoła ani do sali królestwa.
    Nie przeżyli rozczarowań i nie muszą się włóczyć po sądach i robić sobie problemy.
    Moi rodzice nie postępowali wedle biblii a żyli uczciwie i nigdy mnie nie okłamali ani nie skrzywdzili innych.
    Danuto nie wydaje Ci się,że na swoje problemy z tymi oszustami zapracowałaś osobiście?
    Stwórca wcale ludzi nie karze.To my wpadamy w zasadzki i przysparzamy sobie problemy.
    Dzieje się tak ponieważ jesteśmy ignoranci na wiedzę.Myślimy,że wiedza biblijna podana na talerzu
    to prawda.
    O prawdę trzeba się trudzić bo nikt jej nie roznosi jak świeże bułeczki.
    Podejrzewam Danuto,że nawet nie czytałaś większości ponad 10letniej pracy Andrzeja.
    Nie zadałaś sobie żadnego trudu aby sprawdzić jak się rzeczy mają i śmiesz twierdzić,że znasz rzeczywistość a ja się nie znam.

    Danuto,to co siejesz to zbierasz.
    Chcesz kopać się z koniem to się kop.Jeśli taka twoja wola nikt nie ma prawa tego zmienić.
    Ty kontrolujesz swoje życie wg.biblii.Czyń tak dalej jeśli to twoja wola.
    Ale pamiętaj,że zapłata się nie zmieni.
    Wiesz dlaczego szlachta ze Strażnicy nie cierpi i ma się dobrze?Bo oni są wspierani przez
    niesprawiedliwy system.Sądy zawsze będą po ich stronie bo to ten sam system.Ta sama gra aktorska.
    Biblia jest po to aby nie skoczyć im do gardeł i wybaczyć wymierzony policzek.
    Masz nadstawić drugi policzek !
    Tak głosi Twój mistrz Jezus.Dlatego przegrywasz.
    Jakbyś odpuściła i wybaczyła braciszkom wszystko byłoby dobrze.
    Nie widzisz jakie to chore prawo Jezusa?Gdyby tak było za S.Testamentu
    braciszkowie byliby ukamienowani oczywiście jeśli byś miała plecy w rodzinie..
    Nie widzisz tu oszustwa w jednym prawie i drugim?
    Tak zwana teza i antyteza oraz kto tak na prawdę na tym korzysta.
    Elity chcą mieć spokój gdy żyją na Twój koszt.A Ty masz być zajęta biblią.
    Wiesz ile już tyś.lat ten diabelski system istnieje?A Ty dla nich pracujesz i pochwalasz prawo stanowione
    zawarte w biblii.
    Czy jesteś dzieckiem Stwórcy czy szalonego egregora Jahwe?
    Zadałaś sobie trud aby sprawdzić w słowniku Stronga co znaczy po hebrajsku Jehowah?
    Nie zrobię tego za Ciebie.
    Powstań z kolan i zacznij studiować wszystko od nowa.
    Pamiętaj sądy,religie,państwa są ich tworem i sam Stwórca tego nie zakończy dopóki będziemy
    czekać aż ktoś przyjdzie.To działa na zasadzie prawa naturalnego i sam Stwórca nie może ingerować
    ponieważ sami tego chcemy.Mamy wolną wolę,prawo naturalne i karmiczne,że co siejesz to zbierasz.
    Jest karma pozytywna oraz negatywna.I jeśli cierpisz to wyłącznie ze swojej winy.

    Chce Ci tylko pomóc więc studiuj wiedzę i szukaj prawdy,która jest w Tobie.
    Wszystko jest logiczne i spójne.Samokontrola,samostanowienie,empatia,altruizm,wolność.
    Hierarchia nie istnieje.Istnieje tylko Stwórca oraz my równi sobie jako ludzie.
    Nie ma żadnego nieba,tronów,orszaków anielskich czy diabelskich.Świat jest prosty i logiczny.
    Stwórca nie ma żadnych zastępców.A logos to nie żaden Jezus tylko umysł,logiczne myślenie,mądrość.
    Sobie sprawdź w słowniku greckim wg.koin.
    Ja nie rozumiem czemu ludzie we wszystko zawierzają a potem maja pretensję do całego świata.
    Tak jak lekarze tak religijni bracia leczą objawy a nie przyczynę.

    Możesz się nie zgodzić jak każdy „zaczarowany-„zaczarowana”biblią,która ma autorów w Babilonie.

    Pozdrawiam.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.