Niebo dla niewielu zdaniem Świadków Jehowy

 Oto jak zostało uzasadnione stanowisko Świadków Jehowy w kwestii życia, w niebie tylko dla nielicznych. Zwróćmy uwagę w jakim kontekście były wypowiedziane konkretne wypowiedzi podane w Piśmie Świętym, na które powołuje się wydawca. A także do kogo i czy trafne jest dokonane połączenie wskazanych wersetów biblijnych. Oto treść podana w Strażnicy z 1 listopada 2013 r. na ostatniej stronie: „Kto pójdzie do nieba i dlaczego?

Miliony ludzi ma nadzieję, że po śmierci pójdzie do nieba. Obietnicę życia w niebie otrzymali od Jezusa wierni apostołowie. Przed swoją śmiercią przyrzekł im, że przygotuje dla nich miejsce u niebiańskiego Ojca. Przeczytaj Jana 14:2. Skąd ta obietnica? Co ludzie mieliby robić w niebie? Jezus powiedział apostołom, że będą królami. Mieli oni królować nad ziemią. Przeczytaj Łukasza 22:28-30 i Objawienie 5:10. Czy wszyscy dobrzy ludzie idą do nieba? W skład rządu na ogół nie wchodzi zbyt wiele osób, Ponieważ ludzie wskrzeszeni do życia w niebie mają razem z Jezusem tworzyć rząd nad ziemią, również można się spodziewać, że stanowią oni niewielką grupę. (Łukasza 12:32) Biblia podaje dokładną liczbę. Przeczytaj Objawienie 14:1. Ale nie wszyscy dobrzy ludzie otrzymają nagrodę życia w niebie. Wiernym poddanym Królestwa Jezusa przypadnie w udziale niekończące się życie na ziemi, która stanie się rajem (Jana 3:16). Ten raj będą mogli odziedziczyć zarówno ci, którzy ocaleją z zagłady obecnego złego świata, jak i ci, którzy zostaną potem wskrzeszeni. Przeczytaj Psalm 37:29 i Jana 5:28,29.

Czyli wydawca aby uzasadnić to, iż tylko 144 000 pójdzie do nieba twierdzi, że w w niebie będą oni stanowić rząd z Jezusem. Członków rządu nie może być wielu. Takie stwierdzenie wydaje się logiczne. Tylko trzeba zauważyć, że wydawca stwierdza, że o przyszłym królowaniu Jezus mówił do apostołów. Więc dlaczego łączyć wypowiedź z Objawienia, o 144 000, z wypowiedzią skierowaną do apostołów. Wydawca uznaje to za rzecz samo przez się oczywistą. Nie podając dlaczego łączy to w jedną całość. Czy chodzi o to tylko aby dziś niektórzy mogli twierdzić, że będą królować?

Reklamy

9 myśli na temat “Niebo dla niewielu zdaniem Świadków Jehowy

 1. Czy chodzi o to tylko aby dziś niektórzy mogli twierdzić, że będą królować?

  Myślę że strażnica do studium z Grudnia – artykuły o wieczerzy – na to wskazują. Wydaje mi się że ma to na celu w przyszłości ograniczenie powołania niebiańskiego tylko do członków CK….

  Polubienie

  1. Twoje spostrzeżenie jest oryginalne i bardzo ciekawe. Uważam, że jest to możliwe. Wiele już zostało w tym kierunku zrobione jak np. to „niewolnikiem” jest – CK, a nie wszyscy powołani do nieba albo ci którzy spożywają emblematy, to nie muszą być powołani – bo mogą mieć zaburzenia psychiczne i sobie powołanie ubzdurali. itd.

   Polubienie

 2. Powyżej napisano tak: „Ale nie wszyscy dobrzy ludzie otrzymają nagrodę życia w niebie. Wiernym poddanym Królestwa Jezusa przypadnie w udziale niekończące się życie na ziemi, która stanie się rajem”. Na dowód przytoczono werset z Jana 3:16 a tam jest napisane tak: „Albowiem Bóg tak bardzo umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne”. Gdzie jest tu napisane o tym, że nie wszyscy pójdą do nieba, tylko będą żyć wiecznie na ziemi. Nie ma tu takiego stwierdzenia.

  Polubienie

 3. Chrystus mówi do swych uczniów, iż w jego królestwie jest „wiele mieszkań, które On ma dla nich przygotować”. Jest to stwierdzenie także symboliczne, gdyż „królestwo boże to nie ciało i krew”, by trzeba było tam korzystać z jakichś literalnych mieszkań. Niebo to nie hotel pięciogwiazdkowy przewidziany dla przedstawicieli warstwy rządzącej. W tym stwierdzeniu, nawet w sensie symbolicznym, nie ma – tak czy inaczej – mowy, że mieszkania te będą przygotowane tylko i wyłącznie dla przedstawicieli jakiegoś niebiańskiego rządu.

  Polubienie

  1. Rzeczywiście znów przenośnia Jezusa stosowana w dziwnym celu. Jakby połączyć z poprzednim, to zapewnienie lokum w niebie przez Jezusa, po to aby mogli sobie po imprezować i przy tym porządzić sobie poddanymi na ziemi. Przecież to jest jakaś paranoja z takim rozumowaniem wydawcy.

   Polubienie

 4. Werset : 28„Wy zaś wytrwaliście przy mnie w moich doświadczeniach;29a ja zawieram z wami przymierze — tak jak mój Ojciec zawarł przymierze ze mną — co do królestwa,30żebyście mogli jeść i pić przy mym stole w moim królestwie, i zasiadać na tronach, aby sądzić dwanaście plemion Izraela”, zawiera stwierdzenia symboliczne. Tak jak apostołowie z pewnością nie będą literalnie „jeść i pić” z Jezusem w jego królestwie, bowiem sama biblia mówi, że „królestwo to nie jedzenie i picie”, tak też nie będzie tam LITERALNEGO KRÓLOWANIA. Królowanie, o którym rzecze tu Chrystus ma wydźwięk tylko i wyłącznie symboliczny. Nie może oznaczać „panowania człowieka nad człowiekiem”, gdyż takie panowanie zawsze wychodzi „na szkodę człowieka”. Jezusowi najprawdopodobniej chodzi o królowanie w sensie duchowym, zwłaszcza nad grzesznymi skłonnościami i grzechem panującym na ziemi w sense ogólnym.

  Polubienie

  1. Trafnie łączysz interpretując wypowiedź Jezusa podaną do apostołów – na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Rzeczywiście te przewidywane przez wydawcę rządzenie nie może się łączyć z jedzeniem i piciem przy stołach i przy okazji królowaniem. Czyli co byłaby jakaś impreza trwająca nonstop i miedzy wierszami rządzenie. Przecież to jest absurd. Znów dowolność interpretacji CK jak im pasuje, do całości aby tylko mogli być włączeni w proces sprawowania władzy.

   Polubienie

 5. Jezus mówiąc o małej trzódce nie sprecyzował, że chodzi o małą trzódkę rządzących. To, że chodzi o małą grupę ludzi mogło znaczyć zupełnie co innego w tamtych okolicznościach, niż to jak interpretują to sobie ŚJ. Po prostu mogło chodzić o niewielką grupę tych którzy wówczas poszli za Chrystusem w stosunku do wielkiej rzeszy Żydów którzy go odrzucili.

  Polubienie

  1. Trzeba zwrócić też uwagę, że będąc w organizacji pamiętam jak uczono mnie jak czytać Biblię i zwracać uwagę na kontekst w jakim były wypowiedziane te słowa i w jakim celu. A więc Jezus je wypowiedział do apostołów a celu poinformowania ich
   o tym, że nie muszą się obawiać bo Bóg będzie o nich pamiętał i będą w królestwie. Nie ma powodu aby te słowa wypowiedziane do apostołów stosować do żyjących w XXI wieku. Wydawca nie ma argumentu aby je połączyć z Objawieniem 14:1 o 144 000.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.